מייסד ברנינג מן, לארי הארווי, מת בגיל 70

הפסטיבל הענקי נוסד לפני 32 שנה תחת אידאולוגיה של התנגדות לתרבות החומרית ותמיכה בשיתוף ללא הגבלה. בתחילת החודש סבל לארי הארווי משבץ

פסטיבל ברנינג מן
פסטיבל ברנינג מן

לארי הארווי, שייסד את פסטיבל ברנינג מן לפני 32 שנה, מת בשבת בבית חולים בסן פרנסיסקו, בגיל 70. סיבת מותו טרם התפרסמה, אך הניו יורק טיימס ציין כי בתחילת החודש סבל הארווי משבץ.

הידיעה על דבר מותו התפרסמה באתר הפסטיבל לצד מילות הספד: "לארי היה בעל חזון, מנטור, פילוסוף ומגן התרבות והעקרונות של ברנינג מן. אנחנו הפסדנו את המייסד שלנו. העולם הפסיד אדם מופלא".

ההספר של לארי הארווי, מתוך אתר פסטיבל ברנינג מן
ההספר של לארי הארווי, מתוך אתר פסטיבל ברנינג מן

ברנינג מן (או "האיש הבוער") הוא פסטיבל ענקי הנערך מדי שנה במדבר הסלע השחור שבנבאדה, ארה"ב, בהשתתפות עשרות אלפי מבקרים. הפסטיבל נערך במשך שמונה ימים בעיר הזמנית שבונים המבקרים ובה מיצגי אמנות גדולים, מסיבות, סדנאות ועוד. הפסטיבל נקרא על שם האירוע המרכזי בו – שריפת פסל ענק בדמות אדם. לפי מורשת הפסטיבל, המנהג הזה נולד בקיץ 1986, כאשר הארווי וחבריו ביקרו בחוף בסן פרנסיסקו ושרפו שם פסל דומה. הארווי הסביר כי זה היה מעשה ספונטני של ביטוי עצמי.

הפסטיבל מתקיים תחת אידיאולוגיה של התנגדות לתרבות החומרית ולקפיטליזם ותמיכה ברעיון של שיתוף ללא הגבלה. העקרון הזה נפגם כאשר מספר המשתתפים הגדול בפסטיבל הביא למכירת כרטיסים מוגבלת – מה שהקפיץ משמעותית את מחיריהם.

בישראל מתקיים פסטיבל המידברן, שנחשב לאח הקטן שלו ולאירוע הרשמי של קהילת ברנינג מן בארץ. בדומה לאיש הבוער, מדובר בעיר זמנית הנבנית במדבר (סמוך למדרשת שדה בוקר) ובשיא האירוע נשרף פסל "אדם וחווה".

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד