חילונים, ירוקים, נפרדים: לדיאנסקי מתחזק במירוץ למועצת העיר

רונית פוריאן-לוקאץ' וראובן לדיאנסקי (צילום באדיבות רשימת "חי-חילונים ירוקים")
רונית פוריאן-לוקאץ' וראובן לדיאנסקי (צילום באדיבות רשימת "חי-חילונים ירוקים")

המועמד לראשות העיר ראובן לדיאנסקי מצרף שחקני חיזוק לרשימת "חי-חילונים ירוקים" למועצת עיריית תל אביב-יפו: ד"ר רונית פוריאן-לוקאץ', מומחית לערים חכמות, ותומר טבקמן מתנועת ההיפרדות הפועלת למען הפרדה בין ישראל הדמוקרטית ליהודה המשיחית. לדיאנסקי: "נחתור לקואליציה ללא משיחיים"

5 בספטמבר 2023

מערכת הבחירות המקומית לראשות העיר ולמועצת עיריית תל אביב-יפו עדיין מנומנמת למדי, אך מאחורי הקלעים מתרחשת תזזית רבתי לקראת המועד האחרון להגשת הרשימות המתמודדות ב-21.9, בניסיון לאייש את הרשימות במועמדים אטרקטיביים ובמגעים מתקדמים אך מלאי מהמורות לאיחוד רשימות כדי להימנע מאובדן קולות במחנה הדמוקרטי-ליברלי בעיר.

נכון לרגע זה, מי שמוביל את המרוץ להשלמת הרשימה הוא המועמד לראשות העיר ראובן לדיאנסקי, שהכריז בימים האחרונים על שני שחקני רכש משמעותיים לחיזוק רשימת "חי-חילונים ירוקים" שבראשה הוא עומד. הבוקר הודיע לדיאנסקי על צירופה של ד"ר רונית פוריאן-לוקאץ', עיתונאית לשעבר וד"ר למערכות מידע, מומחית לערים חכמות וביג דאטה המתגוררת ברמת אביב (וכן, היא אשתו של אילן לוקאץ' מ"חדשות 12", תודה ששאלתם).

מקדמים היפרדות. ראובן לדיאנסקי עם ניצן עמית ותומר טבקמן (צילום באדיבות רשימת "חי-חילונים ירוקים")
מקדמים היפרדות. ראובן לדיאנסקי עם ניצן עמית ותומר טבקמן (צילום באדיבות רשימת "חי-חילונים ירוקים")

במקביל בישר לדיאנסקי אתמול על חיבור ל"תנועת ההיפרדות", שתתמוך בסיעת חי-חילונים ירוקים למועצה ותצרף לרשימה את נציגה בתל אביב, תומר טבקמן, שהקים את רשימת "חוקה לעיר" למועצת עיריית תל אביב-יפו. תנועת ההיפרדות, למי שלא מכיר, קמה במסגרת מחאת הדמוקרטיה נגד ההפיכה המשטרית ומקדמת היפרדות לשתי מדינות או יישויות אוטונומיות במסגרת פדרציה משותפת, כך שכל צד בסכסוך הפנימי העמוק יוכל להמשיך ולחיות כאן על פי ערכיו ואמונותיו.

רכבת קלה בשבת זו זכות בסיסית! של שי החייל שיוצא הביתה לסופ"ש לנסוע לבלות בשישי בערב עם החבר'ה ביפו. של יעל ותמר שרוצות…

Posted by ‎ראובן לדיאנסקי, חי – חילונים ירוקים למועצת העיר ת"א-יפו‎ on Friday, September 1, 2023

"רשימת 'חי–חילונים ירוקים' היא הבית של הציבור החילוני והחזית הליברלית של תושבי תל אביב", אמר לדיאנסקי בהתייחס לשחקני.ות החיזוק שלו. "יש לנו את הנבחרת המנוסה ביותר, שפועלת בנחרצות ומביאה להישגים. אנחנו רשימה עצמאית, על-מפלגתית, שלא שייכת לשום מפלגה. כל תל אביבי.ת יכול.ה להצטרף אלינו ולתמוך בערכים החשובים ביותר היום. בבחירות לעירייה, כשמצביעים בשני פתקים – אחד לראשות העיר והשני לרשימה למועצה – היעד שלנו הוא להיות הרשימה הגדולה ביותר בעירייה וזאת כדי שנוכל לקבוע סדר יום חילוני-אזרחי, להביא לאוטונומיה בנושאי חינוך ותחבורה ולפעול להקמת קואליציה ליברלית – ללא משיחיים בעיריית תל אביב-יפו".