"לוציפר" עונה 5: כל מה שצריך לדעת

מתי תעלה העונה האחרונה, מאילו דמויות נצטרך להיפרד ומה יהיה קו העלילה? כל מה שצריך לדעת על "לוציפר" עונה 5

מתוך "לוציפר"
מתוך "לוציפר"
5 באוגוסט 2019

"לוציפר" היא סדרה מבלבלת: לא מבחינת העלילה, אלא בתגובות אליה. היא התחילה עם עונה ראשונה לא משהו ועם הזמן גרפה יותר תגובות חיוביות, אבל העולם לא החליט אם הוא אוהב אותה או לא. נטפליקס הצילה את המצב פעמיים: בפעם הראשונה כשרכשה אותה מרשת פוקס לעונה רביעית, ובפעם שהכריזה על עונה חמישית – ואחרונה. הנה כל הפרטים.

מתי "לוציפר" עונה 5 תשודר?

לרוב אפשר לחזות תאריכי עלייה של סדרות גם אם לא פורסם תאריך רשמי – בין היתר על ידי בחינה של תאריכי העלייה הקודמים. אבל במקרה של "לוציפר" זה בלתי אפשרי – ארבע העונות הקודמות שודרו בחודשים שונים. כרגע אפשר רק להמר שהסדרה תגיע לנטפליקס ב־2020.

מי מהדמויות יחזרו?

נתחיל מהברור מאליו – לוציפר (טוס אליס), השטן הנאה, בוודאי יחזור לעונה החמישית. סביר להניח שלצדו יחזרו גם הבלשית קלואי דקר (לורן גרמן), הבלש דן אספינוזה (קווין אלחנדרו), המלאך אמנדיאל (די בי וודסייד), בת הברית של לוציפר מייז" סמית' (לסלי אן ברנדט) וטריקסי אספינוזה (סקארלט אסטבז), בתם של קלואי ודן שהתיידדה עם הצד האפל. כנראה שנקבל בחזרה גם את ד"ר לינדה מרטין ואלה לופז.

אך יכול להיות שנצטרך להיפרד מענבר לביא, השחקנית הישראלית שהגיחה בעונה הרביעית לגלם את איב, החוטאת הראשונה והאקסית של לוציפר. בריאיון לאינטרטיינמנט וויקלי אמר ג'ו הנדרסון, אחד המפיקים בפועל: "אהבנו לעבוד עם ענבר, היא הייתה פנטסטית. השאלה היא כמה סיפור נותר לדמות הזאת".

מה הולך לקרות בעונה החדשה?

באותו ריאיון אמר הנדרסון כמה דברים טיזריים במיוחד על העלילה. "יש לנו כמה דרכים מרגשות, ואחת במיוחד, להשיק עונה חמישית מגניבה לאללה". הוא נרגש במיוחד לגבי הסצנה הראשונה, שכבר נכתבה, "שהיא הרעיון הכי טוב שחשבנו עליו בכל הסדרה".

אילדי מודרוביץ', מפיקה בפועל נוספת, אמרה כי הפעם הם ניסו לקחת את העלילה לכיוון אחר לגמרי. "אם כולם עסוקים בספקולציות על דבר מסוים, אנחנו נחשוב מחוץ לקופסא ככל האפשר כדי שאנשים לא ישתעממו, כדי שאנחנו לא נשתעמם". היא הוסיפה: "יש לנו רעיון. כשהוא עלה לראשונה בחדר הכותבים התגובה הייתה, 'הו גאד, זה מטורף!'. אבל ככל שדיברנו על זה, כך הרגשנו שהוא מבריק".

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"