לא-קלי? גלובלי: סוף סוף הביאו לפה סמאש בורגר אמיתי

לוקאל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד
לוקאל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד

חשבנו שאכלנו בחודש האחרון מספיק המבורגרים ושכדאי לעשות הפסקה קצרה, אבל אז גילינו שהבחור שהוציא משלוחים מעולים מדירתו בפלורנטין פתח מקום חדש במיקום אטרקטיבי ולא נותרה לנו ברירה. מה לעשות, אנחנו חלשים

9 בנובמבר 2021

בין אמריקה, הוויטרינה והדסון לילנבלום נפתחה בימים האחרונים המבורגריה חדשה. נדמה שנדרש הרבה אומץ לפתוח דווקא בספוט הזה, ונדמה שלאלון פלד ואביב כהן בהחלט יש כזה. בערימות. עוד משהו שיש להם: סמאש בורגר מופלא וקריספי צ׳יקן מנצח. וזהו. אבל איזה בורגר ואיזה קריספי צ'יקן. הכירו את 'לא קל בורגר', נראה שהוא כאן כדי להישאר.

לא קל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד
לא קל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד

הכל התחיל כשבימי הקורונה הפעיל אלון פלד שירות משלוחים של קריספי צ׳יקן מעשה ידיו להתפאר. פלד קימח, תיבל וטיגן מדירתו בפלורנטין קריספי צ׳יקן למהדרין, אליו הוסיף לחמניית חלב במרקם רך ומבורך. מאז זרם הרבה שמן במחבת, פלד פצח בפופ אפים שונים ומשונים וכעת הקריספי צ׳יקן מצא מקום קבע באחד העם 30. מרחק יריקה, כאמור, מאמריקה ומהוויטרינה. אל פלד הצטרף אביב כהן ויחד הם פתחו את שערי 'בורגר לא קל'. לא קל על שום מה? הרי שלא קלה היא דרכנו, ואילו ההמבורגר, ובכן, הוא לוקאלי בהחלט.

התפריט מורכב, כאמור, משתי מנות בלבד – סמאש בורגר שעשוי כהלכתו וקריספי צ'יקן, ולצדם גם צ'יפס כי חייבים. בשלב זה עדיין אין מנות לטבעונים וצמחונים אבל נמשיך לעקוב. כל הטוב הזה מגיע כרגע במחיר הרצה מטריף של 46 ש"ח, ונקווה שיישאר פחות או יותר ככה גם בעתיד.

לא קל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד
לא קל בורגר. מתוך האינסטגרם של אלון פלד

הקריספי צ׳יקן פריך, מתקתק ומנחם, מגיע בלחמניית בורגר תעשייתית אמנם, אך היא עושה את העבודה ובגדול. מעליו פרוסת גבינה מרגשת, חמוצים נהדרים שעושים במקום וגם חסה, בצל ועגבניה. באשר לסמאש בורגר, ובכן, עפנו. זו האמת, הקציצה (70 גרם, מוגשות שתיים בלחמנייה) נצרבת כהלכתה על הפלאנצ׳ה ונותרת במרקם עסיסי ומדויק. היא משתלבת נהדר עם גבינה, ירקות ורוטב ביתי שכולל איולי שום או רוטב פלפלים, לבחירתכם. הצ׳יפס, תעשייתי גם הוא, אבל מה יכול להיות רע בתפוח אדמה מטוגן? כלום. חוץ מאולי יותר מדי מלח.

נציין לטובה גם את הקמבוצ׳ה שמיוצרת במקום מפירות משתנים, ומגיעה עם תוספת אלכוהול או ללא. (16 ש״ח לקמבוצ׳ה בתולית ו-22 ש״ח לקמבוצ׳ה עם מרטיני). אנחנו ניסינו את קמבוצ׳ת האננס ונהנינו מאוד. היא הרגישה לנו כמעט כמו בירה ליד הבורגר השמנוני, שכן היא תוססת וקרירה, אבל היא בכלל בריאה לעיכול ומלאה בנוגדי חמצון. כיף!
אחד העם 30, תל אביב, שני, שלישי ושבת 19:00-02:00, רביעי-חמישי 19:00-04:00, שישי 23:00-4:00, ראשון סגור, לפרטים נוספים