בקרוב גם אתם תוכלו ליהנות מהאוכל של השף כריס גולדינג (נובו)

השף כריס גולדינג, אקס נובו הלונדונית, גויס להקמת לימה-ניפו, מסעדה יפנית פרואנית שעתידה להיפתח ביפו

כריס גולדינג
כריס גולדינג
5 ביולי 2015

השף הלונדוני כריס גולדינג (Chris Golding) גויס להקמת מסעדת לימה-ניפו (Lima-nipo), שתיפתח באוגוסט ברחוב רבי תנחום 6 ביפו. גולדינג היה סו שף בתקופת ההקמה של מסעדת נובו הלונדונית, והשף האחראי על המסעדות הלונדוניות APERO ובהמשך על מסעדת GALOUPET שבמלון אמפרסאנד. בשתי המסעדות עבד גולדינג כשף בשלב ההקמה. גולדינג עובד במסעדות מאז גיל 13 ושלוש פעמים ברצף הגיע לשלב הגמר בתחרות מלגת ROUX, תחרות הבישול שיזמו האחים רו לשפים בבריטניה.

לימה ניפו. צילום: ג'וש חפץ
לימה ניפו. צילום: ג'וש חפץ

מבקרי מסעדות הגדירו את האוכל של גולדינג "אלגנטי כמעט כמו תפאורה". עם זאת, שתי המסעדות שבהן כיהן כשף לא נחשבות כמסעדות יקרות במיוחד או מכוכבות מישלן, אלא דווקא ככאלה המגישות אוכל בגובה העיניים. גולדינג מעיד על עצמו שהוא אוהב להכין "אוכל ים תיכוני, יצירתי, לא יומרני, צבעוני, מחומרי גלם טריים עונתיים". לא תתקשו לאתר במנות שלו רכיבים מקומיים במיוחד לאזור שלנו כמו סומאק.

Tuna tataki with mandarin ponzu & asparagus

A photo posted by Chris (@chrisgolding80) on

זה ארבעה חדשים שגולדינג מייעץ לצוות ההקמה של מסעדת לימה-ניפו לגבי הקונספט הקולינרי, פיתוח התפריט, בניית המטבח, עיצוב המסעדה והכשרת השף המקומי. במפתיע, המסעדה שהוא מייעץ לה ביפו דווקא לא צפויה להיות ים תיכונית (על אף שמספרים שגולדינג מאוד מתלהב מחומרי הגלם שלנו), אלא לשלב בין המטבח היפני לפרואני. בין המנות בתפריט: טאטקי טונה בוויניגרט תפוזים, סביצ'ה סי בס, סלט עגבניות עם קינואה שחורה ושיסו (עשב תיבול אסייתי), טוסטדה טונה עם סלסת לימה-ניפו ועוד. מנות אלה – ונוספות שמופיעות בחשבון האינסטגרם של גולדינג –מעידות שזה הולך להיות הקיץ של הסביצ'ה ושל הטאטקי.

Seabass #ceviche , papaya, samphire & fennel

A photo posted by Chris (@chrisgolding80) on

 

Lima-nipo, רבי תנחום 6, יפו. הפתיחה באוגוסט