"כל הנשים ראויות להלבשה תחתונה סקסית": סוף סוף, קולקצית לנז'רי ראשונה לטרנסג'נדריות

"יש 660,000 מאתנו באנגליה ומיליון כמונו ברחבי העולם - ועדיין, לפעמים אנחנו מרגישות לבד": כרמן לין, יזמית בת 27 מלונדון, החליטה שגם לטרנסיות מגיע להינות. היא משיקה לראשונה קולקצית לנז'רי המוקדשת לטרנסג'נדריות והחליטה שאם אין מרחב בטוח לטרנסיות שרוצות לטפח את עצמן, היא תיצור אותו. בקרוב אצלנו?

גם לטרנסיות מגיע! צילום: GettyImages
גם לטרנסיות מגיע! צילום: GettyImages
21 בפברואר 2019

הרחק מהמדפים של ויקטוריה'ס סיקרט, מעצבת האופנה הלונדונית כרמן ליו השיקה את קולקציית הלבשה תחתונה מעוררת השראה, המותאמת במיוחד לטרנסג'נדריות. ליו, בת 27 וטרנסית בעצמה, החליטה לקחת את המושכות לידיים וליצור לנשים שלא עברו ניתוח לשינוי מין, לנז'רי שיגרום להן להרגיש בנוח. "כל הנשים ראויות להלבשה תחתונה סקסית", סיפרה בריאיון למגזין TLE.

https://www.instagram.com/p/BtTEM8tnu4S/

עוד כתבות מעניינות:

איך נראה לילה של טרנסית בזנות בדרום העיר?
היוזמה החדשה של גריינדר מעצבנת ומבזה
היוזמה שתקל על מציאת עבודה לחברי הקהילה הטרנסית

הקולקציה שעיצבה מגיעה בצבעים שונים, טווח רחב של מידות ופותחת בפני טרנסיות את היכולת ללכת ברחוב בנוח ולהסתיר את איבר המין שלהן אם יבחרו בכך. "עד כה הרבה נשים טרנסיות היו משתמשות במסקינגטייפ רגיל או גאפה שחורה", היא מספרת. "הסרה של סרטי הדבקה כאלה עושה נזק לעור וזה פשוט מאוד כואב".

כתשובה לכך, הוסיפה לין סרטי הדבקה מיוחדים הבנויים כך שמה שקורה מתחתיהם יישאר שטוח ומוחבא לאורך זמן. הסרט, לדבריה, בטוח לעור והרבה פחות מכאיב מאלטרנטיבות הקיימות כיום לטרנסג'נדריות. "טרנסיות בסך הכל רוצות שהאזור יראה חלק ונשי ככל האפשר. את כל היום רק מודאגת מזה שהסרט לא ירד בטעות", היא מסבירה. הקולקצייה, שאזלה זמן קצר אחרי שהושקה באתר, אמנם זמינה במשלוח רק לממלכה המאוחדת, לקנדה ולארצות הברית, אך באתר החברה נכתב כי כשיתחדש המלאי ניתן יהיה לבקש משלוח מיוחד לכל מדינה דרך המייל.

לין הפסיקה ללבוש בגדי גברים לפני 5 שנים, ומאז מתמודדת עם הקשיים שבלהיות טרנסג'נדרית בעולם בו נזילות מגדרית היא טאבו. היא מספרת על המבוכה שמלווה את המסע הזה, שהביאה אותה לפתוח את IG, עסק ואתר אינטרנט המוקדש כולו לטרנסיות ובו מוצרי קוסמטיקה, סלון יופי, קו מצוקה, מידע על זכויות טרנסים וטרנסיות ואיפלו טיפים ליציאה מהארון.

"יש 660,000 מאתנו באנגליה ומיליון כמונו ברחבי העולם – ועדיין, לפעמים אנחנו מרגישות לבד", כך כתוב באתר האינטרנט של GI, המוקדש כולו ליצירת מרחב בטוח לטרנסיות. "ללכת לסלון יופי צריך להיות משהו נעים, אבל הוא מלווה לרוב בלחץ. גם לטרנסיות מגיע להינות", היא מספרת. אנחנו מחכים לגרסה הישראלית.