מאוזן לפה

האוזן השלישית פותחת בצמוד לחנות בר־מסעדה חדש בשם בנציון1, שישלים את מה שכבר אפשר לכנות "מתחם האוזן"

בנציון1, צילום: The Darkroom TLV
בנציון1, צילום: The Darkroom TLV
5 במרץ 2014

בראשית הייתה חנות הדיסקים האוזן השלישית, אחר כך נפתחו מועדון ההופעות האוזןבר והאוזןבר קפה, וכעת הכירו את הילד החדש במשפחה – בנציון1, הבר־מסעדה שישלים את חוויית הבילוי במה שכבר אפשר לכנות "מתחם האוזן".

מאחורי התפריט של בנציון1 עומד השף אילון עמיר (לשעבר סו שף ב"טוטו"), ואפשר למצוא בו כמעט הכל – החל מהמבורגר, דרך פיש אנד צ'יפס ועד שוק טלה על שיפוד. אבל הדגש של בנציון1 הוא קודם כל על האלכוהול.

"פתחנו כאן יצור כלאיים שנקרא בר־מסעדה, ואנחנו שמים דגש על הפן ה'ברי' שלנו", מסביר מנהל המסעדה אודי רוזנר. "מי שיושב אצלנו יקבל קודם כל תפריט אלכוהול ורק אחר כך תפריט אוכל. קודם כל שותים, ואז אם רוצים יש גם אוכל טוב. אנחנו רוצים לתת ללקוחות של המתחם חוויה כוללת, בדיוק כמו בזאפה, ולכן מי שיגיע להופעה באוזןבר יזכה להנחה של 20 אחוז על התפריט שלנו".

האזור שסביב המסעדה, מסביר רוזנר, מוקף במקומות כשרים, ולכן יש ערך מוסף בפתיחה של בנציון1 גם בסופי שבוע. וכשקופיקס מעבר לכביש, גם סוגיית המחיר נלקחה בחשבון. "המחירים שלנו שפויים", מבהיר רוזנר. "יש לנו שישה ברזי בירה, ואנחנו מוכרים את הבירה במחירים זולים יותר מאצל רוב העסקים. המרכיבים שלנו באוכל הם אך ורק מרכיבים טריים, אבל מה שטרי ויקר לא יהיה פה. רק במקרים חריגים נתמחר ביותר מ־50 ש"ח למנה".

לדברי רוזנר, בנציון1 תקבל תנופה נוספת כשייפתח בשדרות בן ציון, במקום החניון שסמוך למסעדה, המתחם המסחרי של היזם אלון קסטיאל. כמו כן, הכיכר שמול המקום מתוכננת להיבנות מחדש לפי התוכנית שהציע בשנות ה־60 האדריכל הברזילאי הנודע אוסקר נימאייר ולעולם לא יושמה. בקיצור, יש למה לצפות.