אלמוג שור: "אני לא ליצן, מבחינתי זה הלבוש הרגיל שלי"

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

לדעת אלמוג שור, ללבוש משהו משעמם זה בזבוז של זמן. ביקשנו ממנה להגיע עם הבגדים הכי משוגעים שלה ועם הסיפור על הסטייל

25 בספטמבר 2019

שם: אלמוג שור
גיל: 28
עיסוק: סטנדאפיסטית ויוצרת רשת
אינסטגרם: almogshur@

איך היית מגדירה את הסטייל שלך?
"מלכת דראג שנולדה בטעות אישה. המון קשת בענן ומנצנץ, זה סגנון שהוא פשוט אלמוג. מבחינתי הלבוש שלי הוא סוג של יצירת אמנות, אני הקנבס והאמן בו זמנית. אני מושפעת מאוד מהניינטיז ושנות האלפיים המוקדמות, אופנה יפנית, סרטים כמו 'לא רק בלונדינית' וסדרות כמו 'סקס והעיר הגדולה' ו'מירוץ הדראג של רופול'".

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

איך הסגנון שלך השתנה עם השנים?
"עבר זמן עד שהכרתי אופנה, פשוט לא נחשפתי לעולם הזה. גרתי במושב קטן וגם ככה הייתי עוף מוזר. האינטרנט לא היה מה שהוא היום, לא היה אינסטגרם ורציתי להיות שייכת. ניסיתי לא להתבלט ולא להיות שונה. בגיל 19, אחרי שנת שירות, כשיצאתי מכל המסגרות, הלכתי למתחם התחנה וראיתי נעליים של Irregular Choice. אני לא יודעת להסביר את זה, אבל הרגשתי בבית ברגע. קניתי את זוג הנעליים הצבעוני הראשון שלי ופיתחתי את הסגנון המסוים שלי. התפתחתי והתבגרתי איתו יחד".

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

העיסוק שלך כקומיקאית משפיע על הסטייל שלך?
"בהתחלה היו סטנדאפיסטים אחרים שאמרו לי 'לא יקשיבו לך אם תמשיכי להתלבש ככה. את עולה לבמה לחמש דקות, לא מכירים אותך, ואנשים רק יתרכזו במה את לובשת ולא תצליחי להצחיק'. הייתי מכינה לי ממש מדים להופעות – ג'ינס רגיל ששמרתי וטי שרט פשוטה, וזה מה שהייתי לובשת להופעות. בן הזוג שלי היה מי שאמר לי שאני צריכה להיות אני. 'ואם את זה ככה, אז ככה את צריכה להתלבש על הבמה'. לקח לי זמן להבין שזה נכון. היום אני חושבת שזה כיפי לראות אותי ככה. זה לא מצחיק יותר כי אני לא ליצן, אבל זה נותן אופי נוסף. מבחינתי אני לובשת את הג'ינס והחולצה של כולם. זה הלבוש הרגיל שלי. אין מאחורי זה החלטה שיווקית. מעולם לא החלטתי להיות זאת עם הפירות על הראש מהישראליות. זו באמת אני, ואם זה עוזר לאנשים להכיר אותי אז סבבה".

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

איפה את קונה בגדים?
"בעלי אקספרס, מאתר שנקרא Dolls Kill, מחנויות יד שנייה וחנויות בסנטר. יש מעצבת בארץ שמעצבת הרבה לדראג ונקראת מר דיזיין. כל האביזרים שלי והפירות על הראש הם מגיא גיל, שמעצב אקססוריז מאוד מיוחדים ופלסטיים".

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

מה הפריט הכי קרוב לליבך?
"מעיל מטורף ועצום שאני נראית בו כמו סרסור של חדי קרן. זה מעיל קשת בענן ענקי שמגיע לי עד הרגליים. ראיתי אותו ואמרתי שזו אני במעיל. בכלל לא הסתכלתי על המחיר. אני מתה עליו. הוא מסוג הפריטים שאני לעולם לא אשאיל לאנשים".

איך את בוחרת מה ללבוש כל יום?
"אני לא מהאנשים ששומרים בגדים לאיזה אירוע מיוחד. קל לי מאוד להתלבש דווקא מפני שאני לא לוקחת את עצמי ברצינות. אני יכולה למות מחר, אז מה – אני אלבש משהו משעמם?"

אלמוג שור. צילום: איריס פירס
אלמוג שור. צילום: איריס פירס

איך אנשים מגיבים ללבוש שלך?
"פעם זה היה נראה מוזר, אבל היום אני הולכת עם מספיק ביטחון ודיוק וזה מלהיב אנשים. הם נמשכים לזה מאוד וזה משמח אותם. פנסיונרים בשוק לווינסקי מתים עליי, ילדים עפים עליי בטירוף, הם חושבים שאני יובל המבולבל או משהו. המון נוער שמכיר אותי מהישראליות אומרים לי שאני מעוררת בהם השראה ללבוש שלהם. זה מגניב. הבנתי עם הזמן לגבי סטנדאפ שכדי להיות טוב אתה צריך להיות מי שאתה, ככה זה גם בחיים. אני לא אעדן את עצמי בשום מקום חוץ מבהלוויה. גם כשהייתי בזמנו בארוחה הראשונה עם ההורים של בן הזוג שלי לא היה ברור איך הם יגיבו. זה מגניב להכניס קצת הומור ללבוש".