נייר עמדה: מגזין האופנה הבינלאומי שיסעיר אתכם בחורף הקרוב

הגיליון החדש של מגזין "דוקיומנט", ובראשו ריאיון נדיר עם מיוצ'ה פראדה, הוא הקריאה המעוררת של החורף הקרוב

מגזין דוקיומנט
מגזין דוקיומנט
24 בנובמבר 2015

"הדרישה הזו מנשים, להיות תמיד יפה, מעודנת, כמו בובה… היא שגויה בכל כך הרבה מובנים. אני נגדה מנקודת מבט פוליטית, אישית ואנושית. לכן אני נלחמת נגד כל הקלישאות שאמורות להפוך נשים לסתם נשים יפות, וגם כי יותר מזה שזה מקומם – זה פשוט בנאלי". ציטוט מרענן זה הופך מעניין פי כמה בהקשר שבו הוא נאמר. מיוצ'ה פראדה היא לא רק פמיניסטית ובעלת דוקטורט במדעים פוליטיים, היא גם אחת ממעצבות האופנה המשפיעות ביותר בשלושת העשורים האחרונים והמנהלת הקריאטיבית של אחד המותגים החזקים בעולם.

הלבוש של כולנו (במודע או שלא במודע) מושפע מרעיונות שהגתה פראדה ומהקולקציות העונתיות שלה לבתי האופנה פראדה ומיו מיו. בעידן שבו למרבית מעצבי האופנה חשבונות אינסטגרם פעילים, שבו הם מעניקים ראיונות בצרורות, פראדה היא אישה המקפידה על פרטיות וממעטת לחשוף את עצמה לתקשורת, אף שהיא מאפשרת הצצה לרעיונות שמעסיקים אותה דרך הקולקציות שלה. הריאיון הנדיר שערך איתה עיתונאי האופנה הבריטי אלכס פיורי, שפותח את הגיליון השביעי של מגזין "דוקיומנט", הוא בבחינת קריאת חובה לכל מי שמתעניין או עוסק באופנה. פיורי הוא עיתונאי צעיר ומוכשר שידוע כמעריץ
גדול של פראדה, ועם הרבה אמפתיה ואינטליגנציה, הוא חילץ ממנה טקסט מרתק.

מגזין דוקיומנט
מגזין דוקיומנט

לא במקרה קיבל "דוקיומנט" את ההזדמנות לריאיון הנחשק. העורך האורח של הגיליון היה אוליביה ריזו – סטייליסט בלגי מוערך שמשתף פעולה באופן צמוד עם פראדה. אסופת התכנים שהוא גיבש עבור המגזין מכילה עוד ראיונות עומק ושיחות נקודתיות עם דמויות משפיעות בתחומי האופנה, העיצוב, האדריכלות והאמנות. לצדם מופיעים חומרים ויזואליים שמעוררים למחשבה יותר מאשר דוחפים לרכישה, כמו ההפקה שבה השתמש בבדי ארכיון של פראדה ליצירת הצעות לבישה ספונטניות שהורכבו בסיכות ביטחון. אם דיאטת המגזינים המיובאים שלכם הורכבה בעיקר מקינפולק שמבקש להנעים את הרגע, תוכלו לעבור החורף לקריאה שהיא יותר תובענית ושמצדיקה באמת את מחירם והדפסתם של מגזיני כרומו איכותיים.

17 פאונד לשנה באתר uniquemagazines.co.uk