המדריך לחיים טובים על פי ליזו בארבעה צעדים פשוטים

ליזו מצליחה להיות אשפית פופ, חלילנית ונביאה של דימוי גוף חיובי. אז נברנו בשירים שלה ומצאנו את המדריך לחיים טובים

ליזו בטקס פרסי MTV (צילום: מייק קופולה/גטי אימג'ס עבור MTV)
ליזו בטקס פרסי MTV (צילום: מייק קופולה/גטי אימג'ס עבור MTV)
12 בספטמבר 2019

ליזו, התופעה הכי מרגשת של הקיץ, הוכיחה בשבוע שעבר שהיא 100 אחוז that bitch כשהפכה למוזיקאית האר'נ'בי החמישית אי פעם שטיפסה למקום הראשון במצעד מאה הגדולים של הבילבורד האמריקאי. היא מצטרפת לביונסה, קארדי בי, ריהאנה וז'אנל מונה. ההישג מרשים במיוחד גם בגלל הזמן שלקח להגיע אליו – כבר שנתיים שהלהיט הרדום "Truth Hurts" מטפס לאט ובטוח אל ראש המצעד. הוא התמהמה במקום השישי במשך תקופה, אבל אחרי ההופעה המטורפת של ליזו בטקס פרסי MTV הוא כבש את המקום הראשון.

ליזו מצליחה להיות אשפית פופ, חלילנית ונביאה של דימוי גוף חיובי, ובכל השירים שלה היא חוגגת את עצמה. לאחרונה היא כתבה טור מיוחד לאתר NBC על החשיבות בלדאוג לעצמנו, אז נברנו בשירים שלה ומצאנו את המדריך לחיים הטובים על פי ליזו.

1. "אני לא חושבת שלאהוב את עצמך זו בחירה; זו החלטה שאנחנו חייבות לקבל כדי לשרוד"

ב"Juice" ליזו מוכיחה שאין גבול לאהבה ולקבלה העצמית שלה, ולא רק שהיא לא מתנצלת על זה, אלא שזה משפיע על הסביבה שלה באותו אופן חיובי. בראיון לאפל מיוזיק אמרה ליזו שהשיר הזה הוא "סטייט אוף מיינד", וכבר מאקורד הפתיחה האלגנטי, שהוא קלאסיקה מיידית, הסטייט אוף מיינד הזה מדבק.

If I’m shinin’ everybody gonna shine!
I was born like this, dont even gotta try
I’m like chardonnay. Get better over time
!Heard you say im not the baddest, bitch, you lie
("Juice")

2. "אנחנו צריכות להיות יותר כנות לגבי מה שאנחנו צריכות ומה שמגיע לנו, ולהתחיל לתת את זה לעצמנו"

מכירים את הקלישאה לפיה אם לא נאהב את עצמנו לא נאהב אף אחד אחר? ובכן, גם היא נכונה. ליזו מזכירה לנו להיות הבסטי של עצמנו: לשים לב ולהקשיב למה שהגוף או הנפש שלנו צריכים.

Coz i’m my own soulmate, I know how to love me
I know that i’m always gonna hold me down
Yeah I’m my own soulamte, no i’m never lonely
I know i'm a queen but i dont neet no crown
("Soulmate")

3. "אני מבינה כמה זה קשה לאהוב את עצמך בחברה שאומרת לך בצורה די ליטרלית שאין לך מספיק כסף כדי לאהוב את עצמך, היא אומרת לך שאת צריכה להשיג כסף ולקנות את הדבר הזה ואז להיות מושלמת"

בציוץ בטוויטר הסבירה ליזו את הציטוט שפותח את הלהיט "Truth Hurts". "גברים מחזיקים במושבי הכוח הגבוהים ביותר על הפלנטה. הם כל הזמן מקבלים את הגרייטנס הזה, אבל לא מצליחים לעשות עם זה שום דבר טוב". האמת כואבת: השליטה שלנו על איך שאנחנו תופסות את עצמנו מוגבלת. אבל למרות שרובנו נופלות לצריכת מוצרים שאנחנו לא באמת צריכות, בגלל נרטיבים של תעשיית יופי קפיטליסטית, אנחנו חייבות לנסות.

?Whyr’e men great til they gotta be great
("Truth Hurts")

4. "לפעמים את צריכה ללכת לטיפול כדי ללמוד לאהוב את עצמך"

עוד קלישאה שפוגעת בול בפוני: לפני שאנחנו שמים את מסיכת החמצן למי שיושב במושב לידנו במטוס, אנחנו חייבים לחבוש אותה בעצמנו. בטור ליזו מרחיבה על הסטיגמה שיש לטיפול פסיכולוגי בקהילה השחורה, ועל ההחלטה שלה לנסות למרות זאת. היא לא הולכת לשאת מטענים של אף אחד אחר לפני שהיא תטפל בעניינים שלה.

I never said I was perfect
Or you don't deserve a good person to carry your baggage
I know a few girls that can handle it
I ain't that kind of chick, but I can call ’em for you if you want
("Gerome")