טיים אאוט timeout

בייג'ינג הירוקה

| מאת: מדריכי טיים אאוט

הפארקים של בייג'ינג מציעים מפלט מההמולה וכדאי לבקר בהם בשביל קצת שלווה

פארק Beihai (צילום: shutterstock)

יש לא מעט פארקים באזור מרכז בייג'ינג, מרביתם סביב לעיר האסורה, ורק חלקם הקטן סגור לציבור. כל הפארקים הללו, ללא יוצא מן הכלל, יספקו לכם חוויה סינית מובהקת, והם כולם נעימים מאוד ושווים ביקור.

פארק Beihai

הפארק החביב על תושבי העיר והוא משתרע על פני שטח נרחב. הפארק שימש חמש שושלות קיסרים שונות במשך כאלף שנה. במרכז הפארק יש אי קטן שעליו מרוכזים מרבית המבנים, כולל ה-White Dagoba, מקדש טיבטי שנבנה לכבוד ביקורו החמישי של הדאלי לאמה בבייג'ינג בשנת 1651. בקצה הצפוני של האגם ניצב קיר תשעת הדרקונים (Jiulongbi), הדומה לזה שבעיר האסורה – קיר עשוי כתובות צבעוניות הנמתח לאורך 27 מטר, שהוקם כדי להגן על מקדש שאינו קיים יותר. כדאי מאוד לצאת לשיט בסירה באגם.

כתובת: 1 Wenjin Jie, Xicheng

פתוח: אפריל, מאי, ספטמבר, אוקטובר כל יום 21:00-6:00, יוני-אוגוסט כל יום 22:00-6:30, ינואר-מרץ, נובמבר, דצמבר כל יום 19:30-6:30

פארק Beihai (צילום: shutterstock)

פארק Beihai (צילום: shutterstock)

פארק ג'ינגשאן Jingshan Park

ידוע גם בשם Coal Hill משום שבסיס הגבעה שעליה ניצב שימש בעבר לאכסון פחם. מרבית האנשים המגיעים לכאן באים אחרי סיור בעיר האסורה הסמוכה כדי לצפות בנופים הנהדרים הנשקפים מראש הגבעה.

כתובת: 1 Jingshan Qian Jie, Dongcheng

פתוח: כל יום 20:00-18:30

פארק Jingshan (צילום: shutterstock)

פארק Jingshan (צילום: shutterstock)

פארק נהר ה-ChangPu

שוקם ב-2003 לאחר שבשנות השישים של המאה ה-20 שימש בעיקר כמקום אחסון לציוד ששימש לקיום תהלוכות ועצרות בכיכר טייאננמן. זהו פארק צר וקטן למדי, אבל ללא ספק אחד היפים בבייג'ינג. אם יהיה לכם מזל, תגיעו בדיוק בזמן כדי לצפות באחת החתונות המתקיימות במקום.

כתובת: Nanheyan Dajie, Dongcheng

פתוח: כל יום 24 שעות ביממה, חינם

פארק Zhongshan

שוכן כמה מאות מטר ממערב לכיכר טייאננמן. לכאן היו נוהגים קיסרי שושלות מינג וצ'ינג להגיע כדי להקריב קורבנות למען יבולים טובים. בפארק גן פרחים (מחיר 5 RMB) ששווה ביקור בתקופת הפריחה, מסעדה מצוינת ובלתי יומרנית בשם Lai Jin Lu Xuan ועוד כמה מבנים.

כתובת: 1 Zhongha Lu, Dongcheng

פתוח: חורף כל יום 20:30-6:30, קיץ כל יום 21:00-6:00

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0