טיים אאוט timeout

קוויקי בייג'ינג

| מאת: מדריכי טיים אאוט

סיור מהנה ומתיש להכרה מהירה של בייג'ינג הבלתי נגמרת

רובע האמנות 798 (צילום: טיים אאוט)

בייג'ינג היא כרך עצום בגודלו, סואן, אינטנסיבי, מלא פיח ומעייף. אבל יש בה פינות חמד ואתרים מרשימים שחייבים לראות. לאלו שהעיר משמשת עבורם תחנת מעבר, ריכזו את החובות במקסימום של 48 שעות.

מקדש השמים (צילום: טיים אאוט)

מקדש השמים (צילום: טיים אאוט)

ב-24 שעות

קומו בזריחה וגשו מיד למקדש השמים. החלו את הסיור בשער הדרומי שם, נוסף למקדש בן 500 השנה תוכלו לצפות במקומיים בזמן תרגול טאי צ'י של בוקר, בשירה מסורתית או בתרגול קליגרפיה בגנים שסביב למקדש.

צאו מהשער הצפוני של המקדש ופנו מערבה ואז צפונה לאורך רחוב Qianmen Dajie עד שתגיעו להוטונגים הפזורים באזור Qianmen ו-Dazhalan. הסתובבו באזור הציורי והיכנסו לחנויות שמוכרות את אותן תרופות סיניות מסורתיות שמכרו בתקופת שושלת צ'ינג. קחו לכם מנת אטריות טעימה מאחד הדוכנים במקום, והמשיכו צפונה לכיוון כיכר טייאננמן. עברו במרכז הכיכר ולכו לכיוון הדיוקן של מאו. מבמה זו הכריז המנהיג הדגול על הקמתה של הרפובליקה העממית ב-1949.

מאו המנהיג הנערץ (צילום: טיים אאוט)

מאו המנהיג הנערץ (צילום: טיים אאוט)

עברו מתחת לדיוקן והיכנסו לעיר האסורה, הארמון הקיסרי של שושלות מינג וצ'ינג. בקצה הצפוני של המתחם, תפסו מונית לפארק Beihai. הסתובבו בגן השעשועים הקיסרי הזה ואז צאו שוב לכיוון צפון לאורך Gulou Dajie לדרינק של לפני ארוחת הערב באגם Houhai. לאחר שחזרתם לאיתנכם, קפצו שוב למונית וסעו ל-Guijie, רחוב אוכל הפועל 24 שעות ביממה ומואר במנורות אדומות, ובחרו לכם את אחת מעשרות המסעדות לשבת בה, לשתות ולאכול עד אמצע הלילה.

העיר האסורה (צילום: shutterstock)

העיר האסורה (צילום: shutterstock)

ב-48 שעות

את היום הראשון תעבירו כפי שמפורט לעיל, ואם ההנגאובר שלכם לא חריף מדי, נסו לקום מוקדם ולנסות לתפוס מונית שתיקח אתכם לחומה הסינית. למרות המרחק הגדול, רצוי מאוד לבחור באזור Simatai של החומה לביקור, משום שהוא המתוייר פחות והשמור יותר בין כל החלקים הפתוחים לביקור. זה בהחלט שווה את חצי שעת הנסיעה העודפת. טפסו במעלה המדרגות התלולות, ונסו לבחון את אומץ לבכם באמצעות אומגה שיורדת מעל לאגם בחזרה לתחתית.

חזרו לעיר, ועם הכניסה לבייג'ינג שימו פעמיכם לרובע האמנות 798 בסמוך לכביש הטבעת החמישי, שם תוכלו למצוא משהו טוב לאכול לפני שתבדקו אם יש ציור שאתם (והכיס שלכם) תרצו לרכוש.

רובע האמנות 798 (צילום:  shutterstock)

רובע האמנות 798 (צילום: shutterstock)

מכאן, תפסו מונית ל-Gongti Bei Lu שבסמוך לאצטדיון הפועלים, ועצרו בשוק Yashow שאמנם מפוצץ בתיירים, אבל המגוון העצום של הבגדים הזולים והסרטים המזויפים הופכים את המקום לעצירת חובה להצטיידות במתנות לקראת החזרה הביתה. היכנסו שוב למונית ואמרו לנהג שייקח אתכם לפארק Ritan, לשער הדרומי של מקדש השמש. בשקיעה, מתקבצים כאן אוהבים צעירים כדי להתנשק ולהתגפף בתפאורה הרומנטית של הפארק. אתם, המשיכו למקדש הראשי, ובדרך תמצאו כמה מהמסעדות המשובחות הפועלות במקום. אם הערב נעים, גשו מיד לאחת מהמרפסות החיצוניות של המסעדות הללו והזמינו לכם מנת Peking Duck אותנטית מול נופי הפארק המרגיעים.

פארק Ritan (צילום: shutterstock)

פארק Ritan (צילום: shutterstock)

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 35bbb25404c29bc9