טיים אאוט timeout

ברלין: אטרקציות מרכזיות

| מאת: מדריכי טיים אאוט

הפרלמנט עם כיפת הזהב, מגדל הטלוויזיה הגבוה במדינה, השער המקושט ותחנת ביקורת. באנו, ראינו, הצטלמנו למזכרת

  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/10/sizes/ברנדנבורג_wo_680_382.jpg
שער ברנדנבורג

Reichstag

הרייכסטאג, ביתו של הפרלמנט הגרמני – הבונדסטאג, שופץ ב-1999 על ידי הארכיטקט סר נורמן פוסטר. כיום מתנוססת מעליו כיפת זכוכית עצומה ומרהיבה, וממנה אפשר לצפות על כל העיר וכן על אולם ישיבות הפרלמנט הממוקם מתחתיה. מומלץ לבקר בה למרות התורים הארוכים והאבטחה הכבדה.

כתובת: Platz der Republik

כיפת הרייכסטאג

כיפת הרייכסטאג (צילום: טיים אאוט)

Haus am Checkpoint Charlie

אומנם קצת בנאלי, אך צ'ק-פוינט צ'רלי הוא בהחלט נקודת עצירה נחמדה למי שמתעניין בחומת ברלין והמלחמה הקרה, כמו גם לתייר המזדמן. המוזיאון הפרטי הזה נפתח מעט לאחר שהוקמה חומת ברלין ב-1961, במטרה לתעד את האירועים המתחוללים. התערוכה משרטטת את ההיסטוריה של החומה ומפרטת סיפורי בריחה משוכללים ומסמרי שיער של אנשים שניסו לעבור לצד השני. תוכלו לראות כאן אף חלק מהמתקנים שנוצרו בכדי לעבור את החומה, כמו לדוגמה כדור פורח מתוצרת ביתית.

כתובת: Friedrichstrasse 43-45 אתר: www.mauermuseum.de

צ'ק-פוינט צ'רלי

צ'ק-פוינט צ'רלי (צילום: טיים אאוט)

Brandenburger Tor

שער ברנדנבורג, שתוכנן ע"י האדריכל קארל גוטהרט לאנגהאנס, נבנה ב-1791 כסמל של שלום ומאז עבר כמה גלגולים. הקוודריגה – אלת ניצחון הנושאת ענף זית ומרכבה הרתומה לארבעה סוסים (פסלו של האמן הגרמני יוהן גוטפריד שאדו), התווספה לראש השער בשנת 1793. בשנת 1806 לאחר כיבוש ברלין, הוסרה הקוודריגה ונלקחה לפריז ע"י נפוליאון, אך הוחזרה ב-1814. לאחר מכן תחת מצוות מלך פרוסיה, הוחלף ענף הזית לצלב ברזל והתווסף גם הנשר הפרוסי. כשנבנתה חומת ברלין, היה השער כלוא בשטח ההפקר שבין שני חלקי העיר, וכיום, התנועה זורמת בחופשיות מתחתיו והכיכר המקיפה אותו עמוסת דוכנים ומשמשת מקום מפגש ויעד תיירותי מרכזי.

כתובת: Pariser Platz

Fernsehturm

מגדל הטלוויזיה השני בגובהו באירופה – 368 מטרים. המגדל, אשר נבנה בשנות השישים המאוחרות, כאשר היחסים בין מערב ומזרח ברלין היו בשפל, תוכנן כהצהרה של דינמיות ומודרניות קומוניסטיות. הרשויות במזרח ברלין אומנם לא היו מרוצות מתופעה שהתבררה רק לאחר בנייתו – כאשר השמש זורחת על המגדל, השתקפויות על כדור הפלדה בראשו נראות כצלב (הברלינאים קראו לתופעה זו "נקמת האפיפיור"), אך עדיין היו גאים מספיק ביצירה כדי להפוך אותה לאחד מסמליה של מזרח ברלין. כיום זהו אחד מסמליה הבולטים של ברלין. אל תפספסו את מרפסת התצפית ממנה נשקף נוף מדהים ביום ובלילה. מעל המרפסת יש מסעדה מסתובבת.

כתובת: Panoramastrasse 1A

מגדל הטלוויזיה

מגדל הטלוויזיה (צילום: טיים אאוט)

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: f899107eb0f0d89