מה רואים הלילה: פאק יו קארטה קיד, הרסת לנו את החיים

לא רק נוסטלגיה לאייטיז. וויליאם זאבקה (משמאל) וראלף מאצ'יו ב"קוברה קאי" (צילום: יחסי ציבור)
לא רק נוסטלגיה לאייטיז. וויליאם זאבקה (משמאל) וראלף מאצ'יו ב"קוברה קאי" (צילום: יחסי ציבור)

זה התחיל מדאחקה ב"איך פגשתי את אמא" והפך לסדרה שכיף להעביר איתה את הלילה: העונה הרביעית של "קוברה קאי" היא הרבה יותר מספין-אוף נוסטלגי לסדרת "קארטה קיד" (וגעגועים קשים למאסטר מיאגי)

אם הצלחתם איכשהו להחמיץ עד כה את הפלא שנקרא "קוברה קאי", העונה הרביעית שעלתה בסופ"ש בנטפליקס היא הזדמנות מעולה לקפוץ על העגלה הכיפית הזאת (וכמובן להשלים לאחור את שלוש העונות הקודמות בבינג' של החיים). למי שפספס: מדובר למעשה במין ספין-אוף מחוכם לסרטי "קארטה קיד" האגדתיים, שעיקרו היפוך אלגנטי בין הפרוטגוניסט והאנטגוניסט. העלילה מתרחשת בזמננו, 34 שנה אחרי אירועי הסרט הראשון, ועוקבת אחרי ניסיונותיו של ג'וני לורנס (וויליאם זאבקה) להשתקם מההפסד המפתיע שלו לדניאל לה רוסו (ראלף מאצ'יו). האחרון, שהיה גיבור הסרט, הפך לדוש אמריקאי ממוצע וסוחר מכוניותף בזמן שיריבו המרושע הפך ללוזר סימפטי שלא מבין איך התחרבשו חייו.

וכך, "קוברה קאי" – שהתחילה כפרויקט תוכן מפתיע של יוטיוב ועברה לנטפליקס – היא למעשה המשך קומי לעלילה הדרמטית מדי של סרטי "קראטה קיד", סדרה שבגללה גדלנו להאמין שהחלש יכול לנצח את החזק אם רק ירצה מספיק ויהיה לו מורה חכם כמו מיאגי, ולכן גם אשמה בכל מה שהשתבש בחיים שלנו מאז שצפינו בה. בעונתה הרביעית מחליטים שני היריבים הנצחיים לשתף פעולה כנגד איום חיצוני, כשעל הכף מוטל עתידם של בתי הספר לקראטה באזור. העובדה שהכל כל כך מקומי וקטן, אי שם בפרברי לוס אנג'לס המשמימים, הופכת את כל הסיפור לפאתטי ונוגע ללב ומוסיף לו רובד בלתי צפוי של עומק אנושי.

הסדרה זכתה עד כה לפופולריות עצומה בנטפליקס, והפקתה של עונה חמישית הוכרזה עוד בטרם החלו צילומי העונה הרביעית. למרות תצוגות משחק פושרות מאוד של השחקנים הראשיים – בכל זאת, יש סיבה שהקריירה שלהם בהוליווד לא המריאה אחרי "קרטה קיד" – הקאסט מסביב עוזר להם להחזיק אותה יפה והופך את "קוברה קאי" לסדרה שכיף להעביר איתה לילה. בונוס מיוחד לאנשים שיותר מדי אוהבים טלוויזיה: אחד ממקורות ההשראה לסדרה היה פרק ב"איך פגשתי את אמא" שבו ברני סטינטון הדוש מסביר לכולם למה ג'וני לורנס היה הבחור הטוב ב"קרטה קיד" המקורי, עם הופעות אורח מצחיקות של זאבקה ומאצ'יו. לג'נדרי.

>> קוברה קאי עונה 4, עכשיו בנטפליקס