מה רואים הלילה: סדרת הריאליטי ששמה את ארצות הברית על האש

הדרום רעב. "אמריקן ברביקיו שואודאון" (צילום: יחסי ציבור/נטפליקס)
הדרום רעב. "אמריקן ברביקיו שואודאון" (צילום: יחסי ציבור/נטפליקס)

חבורה של אמריקאים מדרום ארצות הברית שנראים כמו פצצת כולסטרול מתקתקת, מתחרים ביניהם על הפקת הברביקיו הטוב ביותר באמריקה מסביב למעשנות אימתניות ומנגלים מפלצתיים, ואיכשהו התוצאה היא פיל-גוד-TV נעימה ומבדרת שמעוררת תיאבון ובחילה קיומית לסירוגין. אל תבואו רעבים

בנטפליקס מצאו את הדרך המושלמת לחגוג את יום העצמאות האמריקאי, כי שום דבר לא אומר "4 ביולי" כמו ברביקיו אמריקאי מוגזם עם נתחי בשר עצומים, בריסקטים, פורק צ'ופס, המבורגרים ונקניקיות שמנמנות, ושום דבר לא אומר "אנחנו אמריקאים" כמו חבורה של אנשים שנראים כמו פצצת כולסטרול מתקתקת ומתחרים ביניהם על תואר המאסטר של הברביקיו. בקיצור, שגרו את הזיקוקים לשמיים וקבלו את העונה השלישית של הריאליטי-אוכל הכי אמריקאי באמריקה: "אמריקן ברביקיו שואודאון".

>> לאכול את ארה"ב: 14 המנות הכי אמריקאיות בתל אביב
>> רק באמריקה: הסדרות הכי גדולות שהצליחו בארה"ב בלבד

על הנייר מדובר בעוד ריאליטי-אוכל גנרי, שבו שמונה מתמודדים מנסים להרשים בכישורי הבישול שלהם צוות שמורכב משלושה שופטים, שניים מהם הם שפים ידועים במחוזותיהם – השף קווין בלודסו שאוחז בשלוש מסעדות BBQ בקליפורניה וזו כבר סדרת הריאליטי החמישית שלו, והשפית הדרומית מליסה קוקסטון שזכתה שבע פעמים באליפות הברביקיו העולמית (כן, יש דבר כזה) יחד עם המנחה-שופט שמתחלף מדי עונה (והפעם זו הקומיקאית ליריק לואיס). אבל טלוויזיה לא עושים על הנייר.

מה שהופך את "אמריקן ברביקיו שואודאון" לראויה למאכל אדם היא העובדה שמדובר בהצצה אנתרופולוגית מרתקת – בלי שמץ של התנשאות – אל תוך הלב סתום העורקים של אמריקה. הסדרה מוצלמת ברובה בחוץ, באתר שהוקם ביער בג'ורג'יה, ומרבית המתחרים הם טיפוסים אותנטיים של דרום ארצות הברית שמוכנים לשים על האש כל דבר, מתנין ועד דביבון, וכל חייהם סובבים מתכונים למרינדות ותערובות תבלינים לעיטוף הנתחים, מעשנות אימתניות ומנגלים מפלצתיים. יש בהם הרבה צ'ארם והתוצאה היא פיל-גוד-TV מבדרת, מעוררת תיאבון ובחילה קיומית לסירוגין. אל תבואו רעבים.
>> "אמריקן ברביקיו שואודאון", עונה שלישית, 8 פרקים, עכשיו בנטפליקס