מה רואים הלילה: להיט המאפיה ההודי שהקיץ הזה צריך. כן, הודי

"מירזאפור" (צילום: יחסי ציבור/אמזון פריים)
"מירזאפור" (צילום: יחסי ציבור/אמזון פריים)

"מירזאפור" היא דרמת אקשן-פשע בוליוודית מרשימה על המאפיה בעיר נידחת בצפון הודו, והיא אחת מסדרות הדגל של אמזון פריים וידאו ואחת הסדרות המצליחות ביותר בהודו, מה שאומר שהיא גם אחת הסדרות המצליחות ביותר בעולם. העונה השלישית שלה באוויר וכדאי לכם להיכנע מעכשיו

מירזאפור היא עיר גדולה וענייה בצפון הודו, ואלא אם טיילתם ממש ביסודיות אין סיבה שתכירו אותה, וזה בדיוק מה שהופך אותה למקום אידיאלי בקצה העולם שהכל יכול לקרות בו. "מירזאפור" היא גם הסדרה הכי פופולרית בהודו בסטרימינג, מה שהופך אותה די אוטומטית לאחת הסדרות הפופולריות בעולם, ובאמזון פריים וידאו שמחים לשתף בהצלחה גם את שאר העולם עם עונה שלישית שכל פרקיה עלו לאוויר בבת אחר.

>> 28 סדרות חדשות שהולכות להכות בכם בחודש יולי
>> רק באמריקה: הסדרות הכי גדולות שהצליחו בארה"ב בלבד

אם לא דגמתם את העונות הקודמות של "מירזאפור" זה יכול בקלות להיות הבינג' המנותק שחיפשתם לקיץ הזה: דרמת אקשן-פשע הודית אינטנסיבית על ראש המאפיה של העיר הצפונית הנידחת, שמסתעפת כמובן גם כדרמה משפחתית בין-דורית עם הבן המטורלל שרוצה לרשת אותו ונציגי החוק שרוצים להפיל אותו. בקיצור, סמטוכה שהולכת ומסתבכת מעונה לעונה ומסחררת את העיר האומללה, מה יכול להיות יותר כיף מזה.

כיאה להפקת הדגל של אמזון בהודו, "מירזאפור" צולמה בעיקר און-לוקיישן בהשקעה גבוהה ועל יצירתה הופקד קאראן אנשומאן, שפרץ לתודעה לפני כעשור כאחד היוצרים המבטיחים בהודו עם הקומדיה הבוליוודית "באנגיסטן" על צמד מחבלים מתאבדים. ב"מירזאפור" אין אמנם שום דבר קומי, אבל יש לה את הטאץ' הבוליוודי המוגזם והמסוגנן מאוד שלוקח אותה רחוק מאוד מכל סדרת מאפיה שראיתם.

"מירזאפור" היא סדרה קשוחה ואלימה שלא מרחמת על הצופה מצד אחד, אבל גם סוג של טלנובלה הודית על קרב שליטה בערימת זבל בצד הנידח של העולם, והיא פיסה של בידור אסקפיסטי משובח. אם העולם היה צריך סרט כמו "RRR" כדי להסתכל על בוליווד קצת אחרת, "מירזאפור" עושה משהו דומה בחזית הטלוויזיונית. כדאי שתיכנעו כבר עכשיו.
>> "מירזאפור"/Mirzapur, שלוש עונות, 29 פרקים, עכשיו באמזון פריים וידאו