מה רואים הלילה: זאת דרמה. זה מותחן. זאת קומדיה שחורה. זה מד"ב

"סאני" / Sunny (צילום: יחסי ציבור/אפל TV+)
"סאני" / Sunny (צילום: יחסי ציבור/אפל TV+)

"סאני", בכיכובה של ראשידה ג'ונס שסוף סוף מקבלת את התפקיד הראשי שמגיע לה, היא מסוג הסדרות שבאפל TV+ אוהבים במיוחד: ז'אנר כלשהו, לא חשוב איזה, עטוף בעטיפת מדע בדיוני מנצנצת. יכול להיות שעלינו על הנוסחה שלהם לטלוויזיה טובה?

או.קיי, יכול להיות שפיצחנו את השיטה של אפל TV+: לוקחים סיפור טוב מז'אנר כלשהו – זה יכול להיות כל ז'אנר, ממותחן פשע ועד דרמה קומית – ולעטוף אותו בעטיפה מרשרשת של מדע בדיוני. היסטוריה אלטרנטיבית של המלחמה הקרה? בחלל! דרמה רומנטית סוערת? בין יקומים מקבילים! קומדיה על עיירה שכוחת אל? עם מכונה מוזרה שמגלה את העתיד! דרמה משרדית-תאגידית על איזון חיים-עבודה? במציאות מקבילה שבה מחליפים לך את האישיות במשרד!

>> טורף מסך: המסעדות הטלוויזיוניות שהכי היינו רוצים לאכול בהן
>> רק באמריקה: הסדרות הכי גדולות שהצליחו בארה"ב בלבד

ועכשיו: "סאני", מותחן קומי על אישה אמריקאית שחיה בטוקיו – עם רובוט מקריפ שמתברר שבעלה המציא בזמן שאמר לה שהוא עובד בחברת מקררים! אפשר להמשיך ולשחק במשחק הזה, ואפשר גם להודות שאם זאת הנוסחה – היא עובדת מצוין ומייצרת סדרות טובות ומעלה. הפרק הראשון של הדרמה החדשה בכיכובה של ראשידה ג'ונס שמקבלת סוף סוף את התפקיד הראשי שמגיע לה, מוכיח שבאפל TV+ יודעים מה הם עושים (ומאוד אוהבים מד"ב).

הסדרה מבוססת על ספרו רב המכר של הסופר הבריטי קולין או'סאליבן שמתגורר עם משפחתו ביפן, ומספרת את סיפורה של סוזי סקאמוטו, אישה שעולמה מתהפך עליה כשבעלה היפני ובנה נעלמים בהתרסקות מטוס מסתורית, ובעודה מתערערת – אחרי שגם כך הייתה מעורערת מהחיים כזרה ביפן – נכנס אל חייה רובוט תמיכה רגשית, שמתברר כפרויקט הסודי עליו עבד בעלה. הרובוט, מצדו, עם פרצוף אימוג'י מתחלף ולא בלתי מצמרר, מתגלה כהרבה פחות תמים מכפי ש– אוקיי, אף אחד לא חשב שהוא תמים – ואיכשהו כל הסיפור הזה הוא בעצם קומדיה.

זה טריק לא פשוט בכלל, והפרק הראשון מצליח לשלב בווירטואוזיות בין ההלם והאבל של הדמות הראשית ובין הטרלול הכללי של יפן והקומדיה השחורה של ציר העלילה הרובוטי ותחושת ההזיה הנלווית אליו. אם "סאני" תצליח להחזיק את האיזון והמתח הזה לאורך העונה כולה, היא תשתלב יפה ברשימת הסדרות הטובות של 2024 וראשידה ג'ונס סוף סוף תקבל את השדרוג שמגיע לה. נמשיך לעקוב.
>> "סאני"/Sunny, עונה ראשונה, 10 פרקים (שניים ראשונים באוויר ופרק חדש בכל יום שלישי), עכשיו באפל TV+