מה רואים הלילה: הקומדיה הפרועה של HBO חוזרת לעונה שנייה

חולני ופרוע? פחות מהמציאות עצמה. "משפחת ג'מסטון" (צילום: יחסי ציבור)
חולני ופרוע? פחות מהמציאות עצמה. "משפחת ג'מסטון" (צילום: יחסי ציבור)

הקומיקאי והיוצר דני מקברייד חוזר עם עונה חדשה של "משפחת ג'מסטון", סדרת הסיטקום שעוסקת במשפחת טלה-אוונגליסטים מושחתת ומופקרת מהסוג שתורם מיליונים לדונאלד טראמפ ובנימין נתניהו. התוצאה היא גרסת הביזארו-וורלד המטורללת של "יורשים"

דני מקברייד הוא האלוהים של הקומדיה וכולנו מאמיניו. המוח המטורף שהפך את "Eastbound & Down" לאחת הפנינים הקומיות הבוהקות של תחילת העשור הקודם, ואחר כך למשך שתי עונות מופלאות גם ב"Vice Principles" – שתיהן ב-HBO ושתיהן מתחת לרדאר של המיינסטרים – הוא כנראה אחד הטאלנטים הקיצוניים ביותר של הקומדיה הטלוויזיונית ושווה בייחודו אולי רק ללארי דיוויד וריקי ג'רוויס. ב-2019 הוא חזר ל-HBO עם "משפחת ג'מסטון" והנה גם איתה הוא טס במהירות הדאחקה מתחת לרדאר ועכשיו גם בעונה שנייה שהתחילה ממש השבוע.

"משפחת ג'מסטון" היא קומדיית פשע פרועה ושחורה במיוחד, ללא שמץ של פוליטקלי קורקט, ומקברייד שיצר אותה נכנס במהלכה ב-3,000 קמ"ש בטלוונגליסטים, אנשי הדת המושחתים של דרום ארה"ב שסוחטים את מאמיניהם במיליוני דולרים ומהווים למעשה ארגוני פשע לכל דבר, לפחות כשהם לא עסוקים בתמיכה במנהיגים כמו טראמפ ונתניהו כדי לקדם את האפוקליפסה. מקברייד מגלם את הכומר ג'סי ג'מסטון, בנו של הפטריארך ד"ר אלי ג'מסטון (ג'ון גודמן האדיר בתפקיד נפלא), מושחת כאביו אך בהחלט מופקר ממנו, ויש גם אח ואחות שטוענים לכתר כאילו מדובר בגרסת ביזארו-וורלד של "יורשים".

לצדם של גודמן ומקברייד מככבים בעונה השנייה וולטון גוגינס, אידי פטרסון ואדם דיויין כבני המשפחה, והם מקבלים בעונה הזאת חיזוק מג'ייסון שוורצמן המצוין תמיד וגם מאריק רוברטס ואריק אנדרה. בעונה השנייה מסתבכת משפחת הטלוונג'ליסטים המפוקפקת עם אנשים מפוקפקים אפילו יותר ממנה, והשמחה כמובן רבה ביותר כמו שאפשר לראות בטריילר. ואם התסריט נראה לכם מופרך, שווה לשמוע את מקברייד מספר איך בשלב התחקיר קבר רעיונות מסיפורים אמיתיים על כמרים אוונגליסטיים פשוט כי היו מוגזמים וחולניים מדי גם עבור קומדיה חולנית כמו שלו. כמו הקומדיות הקודמות של מקברייד, גם זו נהנית מקהל קטן מאוד של מעריצים (כחצי מיליון צופים לפרק בעונה הראשונה, מספר זערורי בקנה מידה אמריקאי), אבל עונה שלישית כבר הוזמנה. כנראה שמישהו ב-HBO אוהב אותנו.

>> משפחת ג'מסטון, כל שני פרק חדש, HOT VOD, Yes VOD וסלקום TV