מה רואים הלילה: נטפליקס לא רוצים שתחשבו, אז הנה סדרת ריגול

אל דאגה, לא תזכרו כלום מזה. "הרכש החדש". צילום: יח"צ נטפליקס
אל דאגה, לא תזכרו כלום מזה. "הרכש החדש". צילום: יח"צ נטפליקס

אין מומחית גדולה יותר לכיבוי השכל מאשר נטפליקס, ונדמה שהפעם האלגוריתם דאג לנו לסדרה שלא דורשת שום מחשבה או העמקה - סדרת הריגול החדשה שלהם עוסקת בעורך דין צעיר שמגויס לעולם הריגול מבלי שלאף אחד אכפת אם הוא ישרוד או לא. אקשן דבילי, הנה אנחנו באים

יש הרבה סיבות לצפות בסדרות טלוויזיה, אבל אחת האהובות עלינו ביותר היא ללא ספק כיבוי המח. מה לעשות, אחרי יום שלם של עבודה, לפעמים הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה לבהות באורות מרצדים על מסך ולחשוב על אוויר ולא יותר מזה. עכשיו, אחרי שנגמר המונדיאל, צריך למצוא בידור חדש שישרוף לנו את התאים האפורים, רצוי משהו עמוס אקשן בלי שום משקל סגולי ומבלי שבאמת אכפת לנו מה יקרה עם הדמויות על המסך – פשוט לשבת על הספה ולשרוף כמה שעות על כלום. איזה כיף שיש בדיוק עבור זה את נפליקס, שאף פעם לא מאכזבים בבזבוז הזמן שלנו.

אז איזה מוצר גנרי-אך-כיפי הם הביאו עכשיו? "הרכש החדש", סדרה כל כך אוטומטית עד שתשכחו שראיתם אותו בשניה שיסתיים הפרק, אבל עדיין תהנו בתהליך. היא עוקבת אחר אוון הנדריקס – בכיכובו של החתיך התורן נואה סנטינאו, שכבר מכיר את הגנריות של נטפליקס מסרטים כמו "לכל הנערים שאהבתי" – עורך דין חובב ריגושים שמגוייס לסוכנות הריגול CIA ונזרק למים העמוקים בלי שום הכנה. בפועל זה אומר שהוא מתפקד כסוג של מרגל ללא שום הכשרה, תיעוד או משאבים, וצריך לשקר את דרכו כדי לשרוד. ואתם עוד חשבתם שלכם יש תסמונת המתחזה.

הסדרה לא מבזבזת יותר מדי זמן על אקספוזיציה, וקופצת ישר לאקשן עם סיפור דג-מחוץ-למים קלאסי. הם יודעים טוב מאוד למה אתם כאן. יש טיפה חוש הומור, טיפה מכות, טיפה עינויים והרבה מבטים סקסיים של סנטינאו למצלמה, כי משהו צריך לשכנע גם את הנשים להישאר ולראות. זה לא הולך להיות הדבר הכי איכותי שתצפו בו, מקסימום 8 פרקים שיעבירו לכם ערב או שניים בהנאה, אבל זה בהחלט הולך להיות בהנאה. רק אל תשכחו להפעיל מחדש את המח אחרי שתצפו בזה. אנחנו לא רוצים שתישארו במצב קטטוני ליותר מדי זמן, יש לכם חיים לחיות.

"הרכש החדש", עכשיו בנטפליקס