מה רואים הלילה: נטפליקס ממש מתה שזה יהיה עוד "משחק הדיונון"

לא מאמינים שליהקו את השמינייה מחדש. "מופע ה-8". צילום: יח"צ נטפליקס
לא מאמינים שליהקו את השמינייה מחדש. "מופע ה-8". צילום: יח"צ נטפליקס

תשפטו בעצמכם: שמונה אנשים שנמצאים בחובות כבדים מחליטים להשתתף בשעשועון מסתורי שמחייב אותם לעבוד ביחד, ואז משסה אותם אחד נגד השני. אה כן, ברור שזו עוד סדרת אימה קוריאנית דיסטופית ומופרעת. למה מה חשבתם, שנטפליקס ינסו משהו באמת חדש?

ברק אולי לא מכה פעמיים באותו המקום, אבל נטפליקס כן. במיוחד אם המקום הזה מניב להם כסף. מאז ההצלחה המפתיעה של "משחק הדיונון" ניסו בשירות הסטרימינג לסחוט את הלימון הקוראני במגוון דרכים – הריאליטי בעל הפרס חסר התקדים, אינספור סדרות קוראניות מוזרות יותר ויותר, ועכשיו גם מה שנראה כמו העתקה קצת בוטה של הרעיון הכללי – חבורה של אנשים שזקוקים לכסף, ונאלצים להשתתף בתחרות מוזרה שדוחק אותם לקצה. אה כן, וגם פה יש איזה מסר על מעמדות וקפיטליזם. נו, קוראנים.

>> סטרימינג על גג העולם: 20 הסדרות הכי טובות בטלוויזיה עכשיו

"מופע ה-8" החדש, שעלה לנטפליקס לפני מספר ימים, מתמקד בשמונה (נו, יכולתם לנחש) משתתפים בתוכנית מסתורית, במסגרתה הם מרוויחים יותר ויותר כסף ככל שהזמן עובר, דווקא מתוך שיתוף פעולה. ואז הם מגלים שהתוכנית מייצרת הבדלי מעמדות בתוככי הבניין המסתורי בן שמונה הקומות בו הם נעולים. ואז אתם יכולים רק לנסות לדמיין מה קוראנים הדפוקים בראש מדמיינים כנטפליקס מבקשת מהם ליצור עוד מאותו תוכן אלים וביזארי שהצליח כל כך, ושיהיה בהצלחה לכולנו.

הסדרה עצמה מתבססת צמד קומיקסי רשת רשת שנקראים Money Game ו-Pie Game, מאת היוצרת באי ג'ין-סו, ועוסקת לפי יוצריה במעמקי הטבע האנושי, שזה אומר שיהיו המון מאבקי כוח קשים, אלימות גרוטסקית ודילמות מוסריות מזעזעות. היי, זה מה שאלגוריתם קבע שאתם אוהבים, ואנחנו לא מתווכחים עם אלגוריתמים, כי לכו תדעו מתי המכונות ינקמו. היי, מישהו צריך לעשות על זה סדרה קוראנית.
"מופע ה-8", שמונה פרקים, עכשיו בנטפליקס