מה רואים הלילה: זה לא "משחק הדיונון". זה הרבה יותר טוב

"הים השקט" (צילום: נטפליקס)
"הים השקט" (צילום: נטפליקס)

"הים השקט" היא הלהיט הדרום-קוריאני החדש של נטפליקס, מותחן מד"בי עטור כוכבים קוריאנים שמראה ל"משחק הדיונון" מה זו אימה אמיתית. בניגוד ללהיט הקוריאני הקודם היא לא רק עושה באזז, היא גם ממש טובה מסוגה

זה היה צפוי: בעקבות ההיסטריה העולמית סביב "משחק הדיונון", אנחנו צפויים לגל מסיבי של סדרות קיי-דרמה, קיי-מד"ב וקיי-אימה מדרום-קיי, הלוא היא ערש הקיי-פופ, קוריאה הדרומית. אחרי שנרגענו קצת מהגימיק הדיונוני וסיכמנו שמדובר היה בסדרה בינונית ולא מאוד מבריקה, הגיע הזמן לעלות ליגה ולהיווכח בכמויות הכישרון ויכולות ההפקה הקוריאניות, במה שנחשב לאחת מתעשיות הטלוויזיה הפוריות והמצליחות בעולם. הדבר הגדול הבא שמגיע משם היא הסדרה החדשה "הים השקט" שעלתה השבוע בנטפליקס. והפעם היא לא רק עושה באזז, היא גם ממש טובה.

"הים השקט" היא מותחן אימה-מד"בי שמשתרע על פני שמונה פרקים, בהשתתפות כמה מהכוכבים הגדולים בדרום קוריאה ובראשם השחקנית-דוגמנית-לשעבר הנפלאה ביי דונה, שזכורה בחיבה רבה לצופי "סנס8" הנטפליקסית וגם לצופי הלהיטים הקוריאנים "Stranger" ו-"Kingdom". יחד איתה מככב כאן גם האליל החתיך גונג יו (שהופיע גם ב"משחק הדיונון") וכוכב הקיי-פופ לי ג'ון, חבר להקת MBLAQ.

העלילה מתרחשת בעולם שבו מי השתייה הולכים ואוזלים, וקבוצה של מדענים וחיילים משוגרת אל בסיס סודי על הירח כדי להחזיר ממנו דגימה סודית לא פחות שעשויה להציל את כדור הארץ ובעיקר את המין האנושי. המעבורת שבה הם טסים אל הירח מתרסקת עליו ומשם דברים מתחילים להשתבש בקטע מקריפ ביותר, כשנדמה שאולי לא סופר להם הכל על המשימה אליה נשלחו, בעיקר לא לגבי הסיכויים שיחזרו ממנה בחיים.

כן, ראינו כבר מותחני אימה חלליים מהסוג הזה, מלחיצים וקלסטרופוביים, אבל האמת היא שהקוריאנים עושים את זה קצת יותר טוב מכפי שעשו זאת האמריקאים לפניהם, עם הרבה פחות קלישאות, קיטש ומלודרמה והרבה יותר אקשן ומתח חסרי רחמים. די ברור ש"הים השקט" לא תהיה "משחק הדיונון" הבאה, פשוט כי היא פחות גימיקית וצבעונית ממנה וחסרה את אלמנט ההפתעה שהפך את האחרונה לקאלט. אבל בפרמטרים שוליים אחרים כמו משחק, פיתוח דמויות, עלילה ובניית מתח, היא מסתמנת כטובה בהרבה. יופי עכשיו בא לנו קימצ'י.