כוכב אחד מעז: איך ממשלת המחדל מושפלת בטוויטר על ידי עיזות

יצא מתוק מעז. עיזה, לאו דווקא פזיזה. (צילום: iStock/Getty Images)
יצא מתוק מעז. עיזה, לאו דווקא פזיזה. (צילום: iStock/Getty Images)

אם בימים האחרונים פיד הטוויטר שלכם הוצף בעיזות מללקות, שצצות מתחת לכל ציוץ אומלל של אנשי ממשלת נתניהו, זה לא במקרה. תגידו תודה לגובי, מגיב העזים הכי טוב בצד הזה של המזרח התיכון, שמוזג לחברי הממשלה את התגובה שמגיע להם - בצורת עז

"שמונה חודשים טובי הכותבים בישראל ניסו לתאר את תחושת הגועל מהממשלה", כתב משתמש X תות בציוץ לפני כיומיים. "חלקם ניסו לרגש ולפנות ללב. אחרים ניסו לשכנע בטיעונים לוגיים מגובים בנתונים סטטיסטיים. חלק אפילו איבדו עשתונות ופנו לקללות וגידופים. אבל אז הגיע גובי אחד, מזג עיזה וזה הרגיש הכי מדויק שיש. קול של דור". אין בכלל ספק שבימים האחרונים העיזות של גובי היו נושא השיחה העיקרי של פיד הטוויטר, במה שהפך להיות הסיוט של כל שר וחבר ממשלה. או לכל הפחות, של אנשי הסושאל שלהם.

>> מזנון של טירוף: 13 הרגעים הכי קורעים של אייל שני באינסטגרם

אז מה היא אותה פרקטיקת עיזות, ולמה היא חשובה? ובכן, היא לא – אבל היא בהחלט בערך הדבר היחידי שעושה לנו טוב על הלב כרגע, אז יהיה נחמד אם תעשה גם לכם. במהלך הימים האחרונים החל גובי (אחד האנשים האהובים בטוויטר, והמוזג של הלב שלנו) לענות לציוצי חברי הממשלה ושופרות מזדמנים עם תשובה פשוטה וקולעת: סרטון קצר של עיזה מלקקת את האוויר. התשובה הישירה נגעה ללב הצייצנים, שהחליטו לפברט את התגובות עד אין קץ, ובכך ליצור ראטיו (בעגת המקום) חסר תקדים על כל תגובה, בפער של מאות עד אלפי לייקים. לטובת העז, כמובן. בן גביר מסית? קבל עיזה על הראש שלך, והיא גם תקבל הרבה יותר לייקים. זה קטן, זה ילדותי, זה לא משפיע בשום צורה על המציאות המחרידה פה – למעט שזה עושה לנו טוב. וזה הרבה.

ראשית ימי העיזות של גובי התרחשו בכלל במהלך ימי ניסיון ההפיכה המשטרית, אז במשך יומיים קסומים באפריל מזג גובי כ-30 עיזות לכל מי שניסה לקדם דיקטטוריה. העיזה עוד צצה מפעם לפעם (במיוחד בתגובה לבן גביר), אבל בימים האחרונים היא עשתה את הקאמבק הראוי לה לאחר שמירי רגב פרסמה ציוץ עם הברכה "שבוע טוב, חודש טוב ובע״ה לבשורות טובות", עליו קיבלה 410 לייקים, כולל בוטים. גובי הגיב עם העיזה, לצד הכיתוב "העיזה הזאת עושה לך ראטיו יא שbורה כולם שונאים אותך", נבואה שהתגשמה עם כ-2,700 לייקים. מאז גם עמיחי שיקלי, בועז ביסמוט, ניר ברקת, טלי גוטליב, דודי אמסלם וכמובן, איך לא, איתמר בן גביר חטפו עיזה שעקפה אותם בלייקים, ועיזה עוד נטועה.

פנינו אל גובי כדי שיספר לנו מדוע נולד צבא העיזות שלו, אבל הוא רק זרק עלינו עיזה נוספת ואמר: "ידעתם שאריאל זילבר כתב את 'ואיך שלא' על העיזה שלו? נמזגו כבר כל המילים, נמזגו כל התגובות. אי אפשר לקרוא או לשמוע אותם יותר, ומהריק הזה העיזה שלי קמה, ומוזגת את התגובה הראויה בזמן הזה לכל פחי האשפה של האינטרנט. 'אל תירא ישראל אל תירא, כי גור עיזות הלוא אתה'. שלכם, גובי מהאינטרנט". אכן, מילותיו של GOAT אמיתי. תמשיך למזוג אותם עד שיתפטרו. או לכל הפחות, יבכו בכל פעם שהם רואים עיזה.