המשחק הפופולרי מיינקראפט בלע את מוזיאון תל אביב לאמנות

תנו לילדים את המסך שלהם דחוףףףף. מוזיאון תל אביב במיינקראפט (צילום מסך)
תנו לילדים את המסך שלהם דחוףףףף. מוזיאון תל אביב במיינקראפט (צילום מסך)

העתק דיגיטלי מלא של מוזיאון תל אביב לאמנות הוקם בתוך מיינקראפט, משחק המחשב הפופולרי בעולם, ושחקנים מוזמנים ליצור בתוכו יצירות בהשראת מיטב העבודות המוצגות במוזיאון הווירטואלי. היצירות יודפסו ויוצגו במתחם מיוחד במוזיאון הפיזי. גיימרים, אתם אמנים עכשיו

30 בספטמבר 2022

העולם כולו מנסה להרחיק ילדים מהמסכים ולהיאבק בהתמכרותם לפיקסלים, אבל במוזיאון תל אביב לאמנות מציבים כעת אופוזיציה למאמץ הזה ומציעים להם להיצמד אל המסך ולהיכנס לתוך גרסה וירטואלית של המוזיאון שהוקמה בתוך משחק המחשב הפופולרי מיינקראפט. ההעתק הדיגיטלי המלא של המוזיאון, עליו עמלה קבוצת מעצבים ישראלים ואוסטרלים, הוקם במסגרת פרויקט מיוחד שמשיק המוזיאון בימים אלה.

בביקור הווירטואלי יוכלו השחקנים לשוטט בגרסת מיינקראפט של המוזיאון, בשני הבניינים המרכיבים אותו, לצפות ביותר ממאה יצירות אמנות נבחרות, ואף לגלות מסדרונות ומקומות פחות מוכרים במוזיאון. במסגרת אתגר שבועי של שחזור יצירות המוזיאון בתוך המשחק בידי המשתתפים, יוצגו מדי שבוע במתחם מיוחד במוזיאון היצירות עצמן. כל משתתף במשחק יקבל ארבעה כרטיסים ומוזמן להגיע עם בני משפחתו או חבריו לצפות בעבודתו המוצגת במוזיאון הפיזי. מוזיאון תל אביב לא יהיה המוסד התל אביבי הראשון במיינקראפט – גרסה של דיזנגוף סנטר כבר הוקמה בו לפני כשנתיים.

בסדר, אבל איך מגיעים לכניסה 6? דיזנגוף סנטר במיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)
בסדר, אבל איך מגיעים לכניסה 6? דיזנגוף סנטר במיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)

הפעילות תימשך 8 שבועות בשיתוף ערוץ ישראל בידור גיימינג וכמה מהגיימרים/יוטיוברים המובילים בארץ: שי "מר שיבולת" SHIB, אלברט "TopStrix", דוד "2BOF", אריאל "סטינגר" ודניאל "דסטיני". במטרה לעודד את ההשתתפות, בכל שבוע עבודה נבחרת תזכה את היוצר.ת שלה בערכת נינטנדו סוויץ' מתנת תור גיימינג, יבואני נינטנדו בישראל.

מוזיאונים רבים בעולם כבר הקימו לעצמם העתקים בתוך המרחבים האינסופיים של המשחק – הטייט גאלרי הקדימה את כולם ב-2014 – ובגרסתו החינוכית החינמית יכולים השחקנים אף להקים מוזיאון בעצמם. מיינקראפט הוא המשחק הפופולרי ביותר בעולם, עם יותר מ-200 מיליון הורדות, ולאחרונה עברו סרטוני המיינקראפט שמציפים את יוטיוב את המספר הבלתי ייאמן של טריליון צפיות. המשחק מאפשר בנייה של עולמות שלמים ונחשב במערכות חינוך רבות בעולם לכלי לימוד מוצלח ומעודד יצירתיות.

מוזיאון תל אביב לאמנות, גרסת המיינקראפט ▫️תכירו את השלוחה הוירטואלית של מוזיאון תל אביב לאמנות! העתק דיגיטלי מלא של…

Posted by ‎מוזיאון תל אביב לאמנות – Tel Aviv Museum of Art‎ on Wednesday, September 28, 2022