"היום גברים סטרייטים כבר לא מתביישים לבוא"

מוטי אדרי, 38, בזוגיות, קוסמטיקאי. מספר איך זה להיות גבר במקצוע שנשלט באופן מובהק בידי נשים ולמה גברים כבר לא מתביישים להגיע לטיפול פנים

מוטי אדרי (צילום: איליה מלניקוב)
מוטי אדרי (צילום: איליה מלניקוב)
10 באפריל 2018

שם: מוטי אדרי

גיל: 38

תעסוקה: קוסמטיקאי

סטטוס: בזוגיות

הקוסמטיקאיות הכי טובות בתל אביב

מאיפה אתה במקור ואיפה אתה גר כיום? 

"במקור אני מאשדוד. בגיל 22, אחרי השחרור, עברתי לגור בתל אביב והתחלתי ללמוד קוסמטיקה. הבאתי את זה איתי מהבית, גדלתי עם חמש אחיות שתמיד אמרו לי: 'מוטי תוציא לי שערה פה, תמרוט לי שם'. שכרתי דירת חדר קטנה בשכונת התקווה, הכל היה בתולי שם, כל מה שאתה עושה חדש. את הקליניקה פתחתי באזורי חן, כלומר אפילו את תל אביב עצמה לא הכרתי. היום אני גר בשדרות יהודית בשכונת מונטיפיורי ומנהל קליניקה בדיזנגוף".

איך היה להיות קוסמטיקאי גבר, אז והיום?

"בשנת 2004 כשהתחלתי עוד לא היה נפוץ גבר קוסמטיקאי, זו הייתה התחלה וחטפתי הרבה מאוד סטירות. נשים מבוגרות היו אומרות לי 'למה שאני אגיע לגבר קוסמטיקאי?' ובלימודים אפילו כתבו עליי 'קוסמטיקאית מוסמכת', הכל היה בלשון נקבה. ב־15 השנים שעברו מאז הייתה פריצת דרך, גם מבחינת ההכרה וגם מבחינת המדע".

איזה סיפוק אתה מוצא במקצוע?

"אני אוהב מאוד את מה שאני עושה, זה לא רק לעשות אנשים יפים. השנה נפל לי האסימון שזה גם להכיל אנשים, לדעת לתת. אתה מוצא את עצמך סוג של פסיכולוג, שעוזר גם מחוץ לעבודה לאנשים צעירים שהולכים לאיבוד בתל אביב".

אפיין לי את הלקוחות שלך.

"הקהל מגוון מאוד ולא שגרתי. יש ימים שיכול לשבת אצלי תלמיד ישיבה מאשדוד, הם בדרך כלל סובלים מאקנה ומאוד משקיעים בעצמם, ויותר נוח להם לבוא לגבר כמובן. עם זאת יש להם קצת בעיה עם לבוא לדיזנגוף ולהיכנס לקליניקה, אבל הם למדו להסתדר עם הזמן, ואם הם חרדים מאוד אני מקבל במוצאי שבת. מהצד השני יש לי קהל גדול של טרנסיות וגייז שבאים אליי, וגם לא מעט גברים סטרייטים, נשים מבוגרות בגילי 70־80 ונערות צעירות".

מהם הטרנדים הכי חזקים כרגע בתחום הקוסמטיקה?

"טיפולי פנים וגבות, גם אצל גברים סטרייטים. היום הם כבר לא מתביישים לבוא. כשרק התחלתי גברים לא היו מגיעים בכלל. אמנם גם היום יש כאלה שנהיה להם עור ברווז כשנוגעים להם בפנים, אבל הרוב מצליחים להתמסר ונשכבים בכיף על מיטת הטיפולים. גם הגברים שהכי לא נראים כאילו הם עושים טיפולים מגיעים אליי".

מה הדבר הכי תל אביבי בעינייך?

"לדאוג לטיפוח ולגוף באופן מוגזם, אצל התל אביבים זה הרבה יותר בולט מבערים אחרות. יש מרדף אחרי הטרנד הבריאותי בעיר, משהו בעיר הזאת גורם לכולם להיות בריאים ומטופחים".