מונו שמונו

תיקי גולן, אחת שיודעת, מסבירה למה זוגיות היא ללוזרים

28 בנובמבר 2013

אהבה היא אוצר כל כך יפה ונעים, אז למה לעזאזל להרוס אותה עם זוגיות? זוגיות – בואו נודה כבר באמת הארורה – היא לפחדנים. היא לכאלה שפוחדים להודות, אפילו בפני עצמם, שנמאס להם להוריד לאותו בן אדם כל לילה את התחתונים. זוגיות היא לכאלה שפוחדים להיות במקום הזה שנהוג לקרוא לו לבד. זוגיות היא לכאלה שלא סומכים על עצמם ועל החברים שלהם שיכולים להיות שם בשבילם כשהם צריכים. זוגיות היא לכאלה שקשה להם, עדיין, להודות שהם פשוט אומללים.

בלי להיגרר לשאלות הדמגוגיות כמו כמה זוגות באמת מאושרים אתם מכירים, כל אחד שהיה פעם במערכת זוגית יודע שזוגיות – איך להגדיר את זה במילים עדינות – היא לא גליק כזה גדול. אולי בשנה הראשונה הכל עוד פחות או יותר צבוע בגוונים של ורוד אופטימי, אבל שלא כמו יין, ככל שהולכות ונוקפות השנים כך הולכת ויורדת האיכות, של החיים שלכם ושל מי שלצדכם. כמה שנים אפשר לעשות סקס עם אותו אדם בלי להרגיש מגע של יד חדשה מלטפת, בלי להתפוצץ כמו הר געש בפרץ של תשוקה לא מוכרת? לא הרבה מתברר, עד שמתחילים להרגיש את התסכול ואת האומללות שמחלחלים לאט לאט פנימה.

מונוגמיה? מעניינת לה את התחת. תיקי גולן
מונוגמיה? מעניינת לה את התחת. תיקי גולן

זוגיות זה אומר לשאת לא מעט את אותן תלונות חוזרות ולקום מדי פעם בבוקר עם אותה מועקה בלב שאומרת במילים אחרות: אלמלא הילדים בסיפור הזה, אלמלא המשכנתה שרק עוד 16 שנים תיגמר, אלמלא הקושי הכלכלי והקושי הרגשי בלנהל את כל המערכת הזאת לבד – כבר מזמן לא הייתי פה.

אז איפה כן הייתי? בעולם שכמעט כולו טוב. בעולם שבו צרכיי מטופלים על הצד הטוב ביותר, בעולם שבו לא ממש מעניין אותי מי רעב עכשיו ומי עייף עכשיו, בעולם שבו בכל רגע נתון אני מתחשבת במה שטוב לי. וסקס? רק מתי שבא לי ורק עם מי שבא לי. רוצה חודש התנזרות? סבבה, קיבלת. בלי פרצופים ובלי רגשות אשמה. רוצה חודש שלם להשתגל מבוקר ועד ערב? גם סבבה כל עוד מצאת עם מי.

וזה לא שהאהבה מתה. נהפוך הוא, היא כאן בפול ווליום, אבל אפשר להמשיך לאהוב מרחוק, לתקופות קצרות וממוקדות ולא לוותר על החוויה המסעירה, אבל מאיפה ההתעקשות הזאת לערבב בין זוגיות ואהבה? כי ככה עושים כולם זאת לא תשובה מספיק טובה. תעשו ילדים (מעט), תעשו אהבה (הרבה), אבל אל תהרסו את כל זה עם פורמט כושל של זוגיות וחיים משותפים. ובינינו, למה אנחנו מרגישים צורך לאמלל בן זוג אחד כשאנחנו יכולים לעשות עשרות מאושרים?

רק אל תשכחו את הקונדומים – צפו בסצנה של אישה אחת שלא מוכנה להתנצל על חיבתה היתרה לסקס: