הקוף שכבש את העולם (ואת הלבבות שלנו)

אטבים בצורת משפחת לוליינים איטלקית, רובוטים מפקקי שעם, פקק לבקבוקי יין בצורת כובע צמר והרשימה נמשכת ונמשכת. קו המוצרים המגניב של מונקי ביזנס מכניס למוצרים שמלווים אותנו ביום-יום משהו אקסטרה, וגורם לנו לקוות שנקבל אותו כמתנה לחג

CORKERS. שיתוף פעולה מוצלח במיוחד. צילום: יח"צ
CORKERS. שיתוף פעולה מוצלח במיוחד. צילום: יח"צ
3 באפריל 2017

תוכן ממומן | מונקי ביזנס

מונקי ביזנס הוקם כסטודיו לפיתוח מוצרים שימושיים המעוצבים ברוח הומוריסטית בידי עודד פרידלנד, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי וכיום מרצה במחלקה לעיצוב מוצר בבצלאל. מאז פתיחתו של הסטודיו ב-1994, לקח על עצמו פרידלנד לגבש קבוצת מעצבים ישראלים ייחודית שתייצג אמירה ומקוריות.

[tmwdfpad]
כיום משווק הסטודיו יותר מ-100 מוצרים ישראלים מקוריים של כ-20 מעצבים מקומיים ובמידה רבה משמש כשגריר עיצוב ישראלי בתערוכות מסחריות בינלאומיות ובמרכזי עיצוב בבירות אירופה, אסיה ובארצות הברית. המוצר כבש לבבות ברחבי העולם וכבר סוקר לא פעם בניו יורק טיימס, ב-ELLE ובמגזין The O של אופרה ווינפרי.

במסגרת שיתופי הפעולה של הסטודיו ניתן למצוא מגוון רחב של מעצבים ישראלים בוגרי בתי ספר לאמנות ועיצוב, ביניהם לוקה אור, פרופ' יעקב קאופמן ואביחי תדמור. שיתוף פעולה מעניין במיוחד יצר את המוצר המקסים CORKERS, המאפשר ליצור מפקקי שעם דמויות קטנטנות. את הרעיון הגה פרידלנד ועל העיצוב הופקדו נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן מסטודיו רדיש. פיתוח הסדרה הראשונה בדמויות בעלי חיים נמשך שנה שלמה, והיא זכתה להצלחה בינלאומית מיד עם השקתה. מאז, עוצבו סדרות נוספות בדמויות רובוטים, פסלי טוטם, צעצועים נוסטלגיים ועוד, שנמכרו במעל מליון יחידות ברחבי העולם.

CORKERS IN SPACE. צילום: סטודיו דן לב
CORKERS IN SPACE. צילום: סטודיו דן לב

המוצרים מתמקדים במתן מענה מגניב לצרכים יום-יומיים, ובעצם הופכים את שולחן המשרד או את מדף התבלינים בבית למקום שכיף להגיע אליו, ויותר מזה – כיף להביט בו. עלעול קצר בקטלוג של מונקי ביזנס גרם לנו לרצות את הכל, או לפחות לקוות שנקבל אחד מהמוצרים כמתנה לחג.

המוצר הראשון שפרץ איתו הסטודיו הוא DOLICA הכבשה בשנת 1999, בעיצובו של מקים הסטודיו עודד פרידלנד. הכבשה משמשת מקום אחסון לקיסמי אוזניים, צמרונים ושאר אביזרי אמבטיה.

DOLICA. צילום: סטודיו דן לב
DOLICA. צילום: סטודיו דן לב

מוצר נוסף בעיצובו של פרידלנד, בשיתוף פעולה עם המאיירת והאמנית ענבל הופמן, הם אטבי כביסה בצורת משפחת לוליינים איטלקית. אין מילה אחרת לתאר אותם מאשר יפהפיים.

PEGZINI FAMILY. צילום: סטודיו דן לב
PEGZINI FAMILY. צילום: סטודיו דן לב

אלגנטיות והומור בשולחן האירוח מתגלמים בספל פורצלן חגיגי שעיצב סטודיו עמידב עבור מונקי ביזנס.

COFFEE BREAK. צילום: סטודיו דן לב
COFFEE BREAK. צילום: סטודיו דן לב

מוצר נוסף בעיצובו של סטודיו עמידב הוא TELLY, מעמד לפתקים בצורת טלוויזיה שאנחנו רוצים על השולחן במשרד.

TELLY. צילום: סטודיו דן לב
TELLY. צילום: סטודיו דן לב

זה גימיקי, נכון, אבל פשוט מקסים – כף לפסטה שנראית כאילו היא מורכבת מאטריות בעיצובו של אביחי תדמור, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל בירושלים.

SPAGHETTI. צילום: סטודיו דן לב
SPAGHETTI. צילום: סטודיו דן לב

משחרר האדים בעיצובו של לוקה אור, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בHIT חולון, הוא דוגמה למשהו שלא ידענו שאנחנו צריכים, עד שהוא הגיע בצורת דמות אדומה.

LID SID. צילום: סטודיו דן לב
LID SID. צילום: סטודיו דן לב

 

BEANIE, הפקק הייעודי לסגירה חוזרת של בקבוקי יין, עוצב בידי חן בן עמי ושרונה מרלין מסטודיו סקצ'ה. הן אומרות שהמטרה שלהן היא להעלות חיוך על פניו של המשתמש, אנחנו אומרים – עבד לכן.

BEANIE. צילום: יח"צ

BEANIE. צילום: סטודיו דן לב

הכיסוי המגניב הזה לפתח הניקוז באמבטיה או בכיור עוצב גם הוא בידי סטודיו סקצ'ה, וגורם לאימת שטיפת הכלים להיות נסבלת.

SINKFIN. צילום: סטודיו דן לב
SINKFIN. צילום: סטודיו דן לב

 

לכבוד חג הפסח, מונקי ביזנס מעניקים הטבה שווה במיוחד לקוראי טיים אאוט – 25% הנחה ומשלוח חינם למכניסי קוד TIMEOUT על מוצרים באתר עד ל-31 במאי 2017