"החתנים שלי נראים כאילו נלקחו מתקופת התנ"ך"

מוריאל ראובן, 45, רווק, מעצב בגדי גברים, דואג להלביש את החתנים שמגיעים אליו באווירת ימי התנ"ך כדי להפוך את יום החתונה למשמעותי ורוחני. גם עבור הגברים

מוריאל ראובן (צילום: איליה מלניקוב)
מוריאל ראובן (צילום: איליה מלניקוב)
20 ביוני 2017

 

 

שם: מוריאל ראובן

גיל: 45

סטטוס: רווק

תעסוקה: מעצב בגדי גברים וחתנים בסטודיו Workshoptlv

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"נולדתי בחבל ארץ טג'יקיסטן, גדלתי באוזבקיסטן עד גיל 7 וב־1978 עליתי לארץ עם המשפחה שלי. כשהגענו השתקענו במרכז הקליטה במבשרת ציון ומשם התגלגלנו בעקבות העבודה של אימא שלי, שהייתה מהנדסת. בסופו של דבר גרנו בחולון ומגיל 16 התוודעתי לתל אביב – למדתי, עבדתי וביליתי כאן, אחרי הכל חולון ותל אביב לא רחוקות כל כך. כשהשתחררתי מהצבא, ב־1994, עברתי לכאן באופן סופי".

ספר לי על הדירה הראשונה שלך בעיר.
"זו הייתה דירה מטורפת ברחוב גאולה, עם נוף מהמם לים ובמיקום מדהים. גרתי עם שותפה הורסת וזו הייתה לגמרי דירת החלומות. היינו צעירים, היינו יפים, חגגנו".

מתי הגעת לתחום עיצוב האופנה?

"יופי, אסתטיקה ועיצוב אלה דברים שמאוד מדברים אליי. גם יופי אנושי וגם יופי חומרי. ב־1995 עבדתי ברהיטי קסטיאל בתור מעצב פנים, אבל תמיד רציתי לעשות אופנה, ליצור. שנתיים אחר כך לקחתי קורס למקצועות הטקסטיל של משרד העבודה ומאז אני עושה בגדי גברים. רוב השנים הייתי עובד מהבית ואת הסטודיו הנוכחי פתחתי לפני שנה וחצי".

למה דווקא בגדי גברים?
"אני חושב שזה נובע מהרצון להלביש את עצמי. תראי, הגבר הישראלי הוא לא פשוט בלשון המעטה. יש פתיחות, יש אומץ, אבל לרוב רק בסיטואציות מסוימות ומיוחדות מאוד, כמו חתונה. הגבר הישראלי יעדיף להוציא 50 ש"ח באאוטלט של קסטרו מאשר להשקיע בבגד איכותי, טוב ואמיץ".

אפשר להעלות על הדעת איך זה להלביש כלה, אבל איך זה להלביש חתן?

"כל חליפה נתפרת במיוחד עבור החתן – אנחנו יושבים יחד, בוחרים צבעים, בדים ורוקמים רעיון לכדי יצירה מוגמרת. החתנים שמגיעים אליי יודעים שהם הולכים לקבל משהו מיוחד. העיצובים שלי מתכתבים עם המסורת – אני משתמש בחומרים מסורתיים, כמו טלית למשל. באופן כללי החתנים שלי נראים כאילו נלקחו מתקופת התנ"ך. אלה מבחינתי הבגדים הכי מיוחדים – מבחינה רוחנית וגם מבחינה ויזואלית. חשוב לי שיום החתונה יהיה משמעותי ומחובר ליהדות ולמסורת".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
הפתיחות, הליברליות והמגוון העשיר של האנשים המוכשרים שיש בעיר הזאת".

לעמוד הפייסבוק של מוריאל ראובן