מורידות את הטיקט: שתי קולקציות ביכורים שכדאי לשים עליהן עין

האחת שחקנית עם חוש אופנתי, השנייה סטייליסטית עסוקה, ושתיהן מתנסות לראשונה בעיצוב אופנה

הקולקצייה המשותפת ליוליה פלוטקין וסיון פניני. צילום: גיא נחום לוי
הקולקצייה המשותפת ליוליה פלוטקין וסיון פניני. צילום: גיא נחום לוי
8 ביוני 2016

תמר מרקוביץ׳

סטיילינג, קניינות, יבוא, בלוגינג וכתיבה עיתונאית – אפשר לומר שתמר מרקוביץ התנסתה בכל עיסוק אפשרי בעולם האופנה ב־14 השנים האחרונות, כמעט. כעת היא מסמנת V נוספת, עם מיני קולקציה ראשונה בעיצובה ובה שבעה דגמים אווריריים ובוהמייניים של שמלות חלוק. את הטריגר חייבת מרקוביץ לאימא אבודה מהכיתה של בתה, שביקשה סיוע באיתור שמלה מפציצה לאירוע. החיפושים העלו חרס, אך הדליקו למרקוביץ נורה קטנה מעל הראש.

"איכשהו פתאום היה לי ברור שאני רוצה לייצר קולקציית שמלות", היא משחזרת. "יצא לי לעצב בעבר כבר דברים כמו מדים לדיילי סיגריות או שמלות לפרסומות, אבל זו הפעם הראשונה שאני מעצבת על אמת".

עם או בלי להתכוון, קולקציית הביכורים של מרקוביץ סוגרת מעגל. "הדגמים האלה אולי לא הכי טרנדיים או מסחריים, אבל הם מלווים אותי עוד מהימים שבהם עבדתי על תיק עבודות בשביל להתקבל ללימודי עיצוב אופנה בשנקר", היא מספרת. את מועד הרישום פספסה מרקוביץ בזמנו, לפני עשור וחצי. היא נרשמה במקום ללימודי סטיילינג והשאר היסטוריה. "תהליך היצירה הוא דבר מרתק. הפתיע אותי לגלות כמה התנסויות צריך לעבור עד שמגיעים לשבעה דגמים שעומדים מאחוריהם, כי בעולם שאני מכירה הכל נורא מהיר ואין זמן לכלום", היא מסכמת. "בשורה התחתונה זה הדבר האמיתי. העיצוב הוא העשייה עצמה, ועשייה היא החיים".

600־900 ש"ח, החל משני (20.6) ברשת רזילי

קולקציית הביכורים של תמר מרקוביץ׳. צילום: חלי פרידמן, איור: אודליה שמעוני
קולקציית הביכורים של תמר מרקוביץ׳. צילום: חלי פרידמן, איור: אודליה שמעוני

יוליה פלוטקין

את ערמת התלתלים המפוארת שלה אתם מכירים אמנם מהמסך הקטן, אך מתברר שהכישורים של יוליה פלוטקין לא נגמרים שם. בשנה וחצי האחרונות מבלה השחקנית במסדרונות סטודיו 6B, שם היא לומדת עיצוב אופנה. את טבילת האש הראשונה שלה בתחום היא חווה בימים אלה, עם קולקציה שעיצבה עבור המותג My Urban Runway של הבלוגרית סיוון פניני. החיבור נוצר בחנות של פניני בדיזנגוף סנטר, שאותה נוהגת פלוטקין לפקוד בקביעות. הכימיה האישית והסגנונית הובילה לשיתוף פעולה, וכך מצאה עצמה פלוטקין על תקן מעצבת.

"הקדשנו מחשבה לקולקציה והושקעה בה הרבה אנרגיה", היא מספרת. "יש כאן המון פרטים ומדובר בגזרות לא פשוטות לביצוע. אפשר לומר שנשמתנו יצאה עד שקיבלנו את התוצאות שרצינו".

הקולקציה מורכבת מ־13 דגמים מונוכרומטיים ברובם עם נגיעות צבע קלות, המהולים בין היתר בהדפסים גיאומטריים, משחקי שקיפויות, מוטיבים ספורטיביים, ערמות של רוכסנים ועוד אלמנטים אופנתיים שפלוטקין מחבבת. עם זאת אל תבנו עדיין על הסבה מקצועית. "אני משחקת כרגע בשתי הצגות ועושה גם טלוויזיה, ובסך הכל מאמינה שעם האנרגיות הנכונות בן אדם יכול לעשות כמה דברים במקביל. האהבה לאופנה תמיד הייתה שם, וזה הרגיש לי כמו המקום הנכון להתחיל בו".

220־560 ש"ח, את הקולקציה ניתן להשיג בחנות המותג בדיזנגוף סנטר (קומה 1) ובאתר 

הקולקצייה המשותפת ליוליה פלוטקין וסיון פניני. צילום: גיא נחום לוי
הקולקצייה המשותפת ליוליה פלוטקין וסיון פניני. צילום: גיא נחום לוי