ביקורת בר

הבר המושלם בעיר מסתתר במרתף בכיכר רבין

הערב שלנו במושו, הבר שמתחת למסעדה ק-פה האנוי התחיל בהוראות משונות אבל נגמר במשקאות מעולים, אוכל מצוין ושירות אדיב

mooshoo (צילום: יונתן בן חיים)
mooshoo (צילום: יונתן בן חיים)
14 באוגוסט 2019

זה התחיל בהוראות משונות. יש להגיע לכיכר רבין, להיכנס למסעדה ק-פה הנוי, לרדת למטה במדרגות הצרות ולא להיבהל מהסורגים השחורים מצד ימין. עד הרגע האחרון לא הבנו אם הגענו לשירותים או ליעד, אבל אז הבחנו במארחת נאה יושבת מאחורי סורגים שחורים, שנעו הצידה כמו מפנים לה את הדרך כשקמה ללוות אותנו פנימה. מהר מאוד הבנו שלא רק שהגענו ליעד, אלא שהגענו למקום הנכון.

התהלכנו בבר התת קרקעי, ששימש בעבר ככספת של בנק נחשב. מעברו האחד של המקום עומד בר ארוך עמוס משקאות, מעוטר באותיות מן המזרח. מצדו האחר, ספות וכורסאות מרופדות בקטיפה יוקרתית. סביבנו התהלכו מלצרים ומלצריות לבושים בחולצות מעטפת, המזכירות אגדות סיניות רחוקות. מעבר לכתף שמענו את המלצרים שואלים את הלקוחות לשמם, ופונים אליהם. המקום לא היה מלא במיוחד, וזאת כנראה בשל התעקשותם של המנהלים שהמקום בינתיים יתפרסם רק מפה לאוזן.

התמקמנו על כורסא, ותוך דקות אחדות ניגשה אלינו המלצרית אור, שהיתה אדיבה במיוחד.

"תגידי", אמרתי, "מושו הוא לא הדרקון של מולאן?".

פניה התרחבו לחיוך, והיא החמיאה על הבקיאות בסרטי דיסני. תודה.

מיד התברר לנו שהתפריט כולו על טהרת האלכוהול, והטיפה המרה נמצאת אפילו במנות האוכל. כחובבת ג׳ין הזמנתי את ה-Ritual of a Samurai (בומביי איסט, בחרובקה, מלפפון, סירופ סומסום ו-וואסבי, 49 ש"ח) שהיה מרענן בחמיצותו. הוואסבי עקצץ במידה והעניק טוויסט מעניין למשקה. בתפריט האוכל הומלץ להזמין עם הקוקטייל את סלט הפפיה (ברוטב קוקוס, בוטנים, כוסברה ורום, 39 ש"ח) שהיה עשיר. בנוסף הזמנו גם את הקוקטייל Black Swan San (טקילה אל חימדור רפוסדו, ליקר צ׳ויה, סירופ סומסום שחור ואנגוסטורה, 51 ש"ח) שהוגש בתוך בקבוקון שמתאים לשיקויים מסתוריים מהמזרח ונחתם בפקק שעם, לצד גביע מהודר. הקוקטייל בלט בטעמים עזים של ביטר וסומסום.

מושו הוא מקום יומרני, אבל בסופו של דבר הוא עומד ביומרות שלו. בניגוד לברי קוקטיילים אחרים, המאופיינים לעתים בסגנון מצועצע משהו ובמחירים מופרזים, מושו הוא מקום אלגנטי שהבילוי בו הוא התגלמות הדיוק והקלאס, באווירה מגניבה ונעימה. אפילו המוזיקה שהתנגנה התאימה באופן הרמוני למשקאות ולאוכל. מושו, כשמו כן הוא, מוש הוא.

כשמו כן הוא. mooshoo (צילום: יונתן בן חיים)
כשמו כן הוא. mooshoo (צילום: יונתן בן חיים)

הווייב: בילוי הרמוני למביני עניין

מרים: השתייה, האוכל, האווירה, השירות והסטייל

מוריד: תפריט אוכל מצומצם לצמחונים אדוקים ודומיהם

מתנגן: אקלקטי

מה חוגגים: דייט בקלאס

מלכי ישראל 3 תל אביב, נפתח ב-20:00. אין טלפון