אייל שני פותח מזנון בדובאי. דברו איתנו כשמגיעים לדמשק

ניו יורק ניו יורק ווט א וונדרפול טאון. אייל שני (צילום אריאל עפרון)
ניו יורק ניו יורק ווט א וונדרפול טאון. אייל שני (צילום אריאל עפרון)

מפעלות אייל שני ושחר סגל ממשיכות להתרחב, והפעם עם "מזנון נורת'" בדובאי, הכלאה בין הקונספט של המזנון ובין זה של צפון אברקסס, עם הבטחה דרמטית לחומוס עם שרימפס ו"פלטת פירות הים הכי יפה שישנה" (ולא פחות חשוב: הבטחה לשלום בין השף האהוב ובין השכנים שלנו)

אייל שני ומפעלותיו לא מפסיקים לייצר לנו ניוז. רק בשבוע שעבר בישרנו על אינטליגנציה מלאכותית שמבינה את אייל שני הרבה יותר טוב מכל בני האדם בעולם, והנה בסופ"ש בישר אתר החדשות הכלכליות "בלומברג" על פתיחתו של סניף "המזנון" בנסיכות הנפט הידידותית דובאי. הסניף ייפתח תחת השם "מזנון נורת'", בהילטון ג'ומיירה ביץ', ויהווה הכלאה בין הקונספט של המזנון (הכל בפיתה) וצפון-אברקסס (כלומר, מסעדה של ממש באווירת קז'ואל).

וולה וו כרובית אבק מואה? המזנון, סניף פריז (צילום: יח"צ)
וולה וו כרובית אבק מואה? המזנון, סניף פריז (צילום: יח"צ)

שני סיפר לבלומברג שהסניף בדובאי נפתח בעקבות הצעה מפתה משותף מקומי, וכי "יש לנו בערך 50 מסעדות כבר, אנחנו לא סופרים. אנחנו מפחדים לספור, כי אם נדע כמה בדיוק יש לנו לא נדע איך אפשר לנהל את כל זה". עוד הוסיף שני בריאיון שאינו חושש מחוסר הפופולריות של ישראל בדובאי (רק 26 אחוז מהציבור שם תומך בהסכמי אברהם על פי סקרים אחרונים). "זה כבוד גדול עבורי וגם משימה גדולה", אמר שני, "אני יודע דבר אחד: כשיש אוכל בין אנשים, אין מלחמה ביניהם. עבורי זה אקט אישי של עשיית שלום ביני ובין השכנים שסביבי".

אם תגיעו ל"מזנון נורת'" שבדובאי, תוכלו למצוא בין היתר מנה מסחררת של שווארמה סרטנים, ממנות הדגל של שני וצפון אברקסס, כמו גם חומוס עם שרימפס שהוצפו בחמאה ומנה מלחם הודי "שנראית כאילו היא עשויה מאלפי מפיות שצפות אחת מעל גבי השנייה". יאמי. התפריט יוקדש ברובו למנות על בסיס ירקות, דגים ופירות ים כי לטענת שני "מעולם לא ראיתי כזאת כמות וכזה מגוון של דגים וטריות כמו שראיתי בדובאי. כמובן שאני הולך להכין את פלטת פירות הים הכי יפה שישנה".