ההורים זועמים: חלק מבתי הספר נפתחו למרות שהרובע אדום

ברובע 6 במרכז העיר (המוגדר אדום) מתגבשת מחאת הורים. הם טוענים כי החלוקה לרובעים שרירותית, בתי ספר מסוימים עדיין נפתחו ברובע והעירייה מגלגלת אחריות למשרדי הממשלה. אחר הצהריים הם הפגינו מול העירייה

הורי וילדי רובע 6 מפגינים בכיכר רבין, השבוע  (צילום: דין אהרוני רולנד)
הורי וילדי רובע 6 מפגינים בכיכר רבין, השבוע (צילום: דין אהרוני רולנד)
15 בפברואר 2021

בימים האחרונים החלה להתגבש מחאת הורים ממרכז העיר על הדרך שבה העירייה מפעילה את תוכנית הרמזור. לפי התוכנית, הלימודים יכולים להתקיים רק באזורים עם תחלואה נמוכה (ירוקים וצהובים). אלא שלדברי ההורים, המתגוררים ברובע 6, חלוקת הרובעים נעשתה בצורה שרירותית ובעייתי מכך: בתי ספר ברובע האדום עדיין נפתחו למרות האיסור. הם הפגינו היום (ב') אחר הצהריים מול העירייה.

רובע 6 מתחיל בדרום באזור נחמני ונמשך צפונה עד שדרות שאול המלך. הוא כולל גם את שכונת מונטיפיורי, אזור הסינמטק וגבעון, ומוגדר נכון להיום כאדום – כלומר, הלימודים אסורים בו. אלא שבתי ספר מסוימים הנכללים בו לפי המפה נותרו פתוחים – בניגוד להנחיות הרמזור.

כרזה שפרסמו ההורים
כרזה שפרסמו ההורים

כך למשל ברשימות העירייה מצוין שמוסדות חינוך דוגמת בית הספר לאמנויות בלויד ג'ורג' ובתי הספר גוונים וקשת בשכונת מונטיפיורי, שבאופן ברור נכללים ברובע 6 האדום, נותרו פתוחים. ברשימה שמפרסמת העירייה "הוזזו" בתי הספר האלה לרובע 5 הצהוב. נאמר בעדינות, ללא שום היגיון גיאוגרפי. בתי ספר אחרים ברובע נותרו סגורים, ולכן הכעס הגדול מצד קבוצת ההורים.

לפי ההורים, גם אם כל בתי הספר ברובע היו נשארים סגורים, מדובר באבסורד מכיוון שלעתים קרובות כלל אין הלימה בין מקום המגורים לבין בתי הספר שאליהם הולכים הילדים. כך למשל לבית הספר לאמנויות מגיעים ילדים מכל העיר, ולחלק מבתי הספר ברובע 6 מגיעים ילדים המתגוררים ברובע 5 וכן הלאה.

הילדים וההורים מפגינים, היום מחוץ לבית העירייה. צילום: דין אהרוני רולנד
הילדים וההורים מפגינים, היום מחוץ לבית העירייה. צילום: דין אהרוני רולנד

פניות של ההורים כמו גם שלנו לעירייה בבקשה לתגובה או הסבר, נענו בכך שהאחריות היא של משרדי הממשלה. אלא שבמשרדי הממשלה לא מיהרו להגיב וכך גם בפיקוד העורף. מענה אחד קיבלו ההורים ממשרד הבריאות, שבו נטען כי גני הילדים נמצאים באחריות העירייה בלבד (בתשובה לפנייה בנושא הגנים).

ההורים המבולבלים הביעו בקבוצה כעס ותסכול מהמצב, כמו גם מהיעדרה של כתובת לפניותיהן. לדבריהם, הרובע נצבע באדום בשל שיוכה של שכונת מונטיפיורי הסמוכה, ובלעדיה – הדירוג היה אחר. כמו כן טענו חלק מההורים עמם דיברנו כי בעירייה נידבו להם רעיונות מופרכים במטרה להוריד את דירוג התחלואה ברובע. כך למשל, הוצע להם לבצע בדיקות קורונה המשפיעות על הדירוג, גם לאלה שכבר מחזיקים בתעודת מתחסן.