מחאת המוזיקה: אמני ישראל יוצאים לתמוך בעובדי התעשיה השקופים

תחת הכותרת "מאחורי הקלעים" יגיעו מוזיקאים רבים לעצרת הזדהות עם טכנאי הסאונד, פועלי הבמה וכל מי שנשכחו במשבר הגדול. בין התומכים: ריטה, ברי סחרוף, שלום חנוך ואביב גפן

ברי סחרוף (צילום: רועי ברקוביץ)
ברי סחרוף (צילום: רועי ברקוביץ)

אחד הקולות המרכזיים שנשמעו עד כה, בתוך משבר הקורונה והמחאות שצצו בעקבותיו, היה זה של האנשים מאחורי הקלעים. טכנאים, אנשי תאורה, פועלי במה – כל אלה ועוד זעמו על כך שנשכחו, בעוד הכוכבים הגדולים ממשיכים לזהור. ביום חמישי הקרוב (21.5) הם יקבלו את הבמה שמגיעה להם, בעצרת הזדהות בה ישתתפו מוזיקאים מהשורה הראשונה. העצרת תתקיים בפארק צ'ארלס קלור בשעה 19:30.

מארגנות המחאה אישרו לטיים אאוט כי בין האמנים שיגיעו לתמוך באנשי התעשייה הם שלום חנוך, ריטה, ברי סחרוף, עברי לידר, ישי לוי ואביב גפן. הרשימה עוד צפויה להתארך, והיא מרשימה במיוחד כיוון שהיא כוללת שמות שלא מזוהים כלל עם הפגנות ומחאות.

מארגנות המחאה כתבו כך: "האמנים, אשר לוקחים חלק בעצרת בהתנדבות ובאהבה רבה, הם בעלי הקול: 'באנו להשמיע את קולם של אלו שרובנו לא רואים ולא שומעים, אלו שמהווים חלק בלתי נפרד מהמערך העצום, שמביא לכולם, מדי ערב, כל השנה, את הריגוש, החוויה והזכרונות שמעצבים את התרבות הישראלית'". את העצרת מפיקה טלי יעקבי, והיא תהיה הראשונה בסדרה של עצרות.