הערב בתדר: מחווה לדקלון בהשתתפות האחד והיחיד – דקלון

אין עוד מקום כזה. בעיר? בעולם. תדר (מתוך עמוד הפייסבוק של התדר)
אין עוד מקום כזה. בעיר? בעולם. תדר (מתוך עמוד הפייסבוק של התדר)

וגם ברי סחרוף, חיים משה, יואב יצחק ועוד - בית רומנו עומד ללבוש חג גם ביום חול עם מופע מחווה לחתן פרס ישראל במסגרת פתיחת חודש הקריאה. בתכנית: תקלוטים, הקראות, אורחים מכובדים והמון המון מוזיקה מרימה בגוון מזרח תיכוני

כשהוכרז על הענקת פרס ישראל לדקלון לפני כחודש וחצי, הידיעה המשמחת הוכתמה בכתם פוליטי מסוים – הבחירה בו התרחשה רק לאחר ששלמה ארצי סירב לקבל את הפרס, בשל האווירה הציבורית סביב ניסיון ההפיכה המשטרית. הבחירה בדקלון, כך זה הרגיש, היתה כמו ניסיון לתקוע אצבע בעין השמאלנים. בין אם זה נכון או מקריות, זה לא עבד, כי כולם אוהבים את דקלון. אם כבר, הדבר היחיד שחבל בזכייתו בפרס היא הצל של ויתורו של שלמה ארצי. כי לדקלון מגיע פרס ללא שום צל או כתם, אלא בזכות מלאה.

זה לא עוצר אותנו מלחגוג את חייו, כישרונו ויצירתו של אחד מגדולי הזמר המזרחי, ואפשר להתחיל כבר מחר, קרוב לבית. במסגרת אירועי פתיחת חודש הקריאה 2023, מטעם משרד התרבת והספורט, יתקיים אירוע מחווה חגיגי בתדר לכבוד דקלון, בהשתתפותו של דקלון עצמו, לצד מגוון זמרים מרשים ביותר – ברי סחרוף, יואב יצחק, חיים משה, נרקיס, בר צברי ומירי מסיקה. מעבר להם, האירוע גם יכלול הקראת שירה מאת נמרוד שיין ועדי קיסר, תקלוט פתיחה של יובל וואג'ימה והנחייה מהשדרן המיתולוגי ירון אילן. והכי טוב, כל הכיף הזה בחינם.

דקלון (יוסי לוי), שחוגג ממש היום יום הולדת 79 (מזל טוב יא מלך!) נולד וגדל בכרם התימנים למשפחה ממוצא תימני (איך לא), והחל את דרכו עוד כילד בן 6. כנער הפך לזמר חפלות מוכר, וזכה לכינוי המאפיין מכיוון שהיה רזה. כן, דקלון זה בגלל שהוא דק. לאחר שירותו הצבאי פגש את בן-מוש, אשר לבסוף הקימו את להקת "צלילי הכרם". לאורך שנות הקריירה הארוכות שלו הוציא דקלון, במסגרת סולו או בהרכבים שונים, יותר מ-40 אלבומים, והשאיר קלאסיקות רבות. הולך להיות ערב חם.

ערב מחווה לדקלון. תדר (דרך יפו 9), שני 5.6, 20:00, חינם. לפרטים נוספים