בנגקוק: מידע שימושי

איך תתניידו בתנועה המטורפת ואיפה תמצאו אוכל יהודי כשר?

(צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
7 בנובמבר 2013

שגרירות ישראל בבנגקוק

Ocean Tower 2, 25th Floor

75 Sukumvit Soi 19

Bangkok 10110

טלפון: 022049200-66

אתר: http://bangkok.mfa.gov.il

בית חב"ד בנגקוק

בבניין יש מסעדה גדולה, ספרייה גדולה לספרי יהדות, חנות למוצרים כשרים ואולם אירועים. זוהי הכתובת הטובה ביותר לכל שאלה, וכן יש בו חנות למוצרים כשרים.

כתובת: 96 Ram Butry Banglamphu

אתר: http://www.chabadthailand.co.il

בריאות

לפני הנסיעה לתאילנד יש להתחסן כנגד כמה מחלות – היוועצו בשירותי הבריאות. בתי החולים בבנגקוק שונים זה מזה ברמתם. בבתי חולים פרטיים תמצאו בדרך כלל רופאים דוברי אנגלית.

דרכונים ואשרות כניסה

לנסיעה של עד שלושים יום אין צורך בבקשה מראש של אשרת שהייה בתאילנד; האשרה ניתנת חינם בשדה התעופה בעת הכניסה למדינה, אך זכות זו מותנית בכרטיס הלוך ושוב. לשהייה ארוכה יותר יש לפנות לקבלת ויזה משגרירות תאילנד או באמצעות סוכן הנסיעות.

חשמל

220V כמו בארץ, אך ברוב המקרים אין הארקה ולכן היזהרו מהתחשמלות.

טלפונים ותקשורת

הקידומת הבינלאומית של תאילנד היא 66, והקידומת לבנגקוק היא 02. יש צורך לחייג קידומת אזורית גם באותו אזור חיוג. מספרי הטלפון באזורי הפרובינציה הם בעלי 6 ספרות ויש להוסיף להם קידומת בעלת 3 ספרות (לדוגמא: למספרים בקו-סאמוי יש להוסיף את הקידומת 077).

מזג אוויר

מזג האוויר בתאילנד הוא טרופי, ולכן חם ולח לכל אורך השנה, אך תאילנד יושבת על כמה אזורי אקלים שונים, והעונות החמות או הגשומות משתנות בהתאם לאזור.

העונה המומלצת לנסיעה היא העונה ה"קרירה" ביותר – בין נובמבר לאמצע פברואר.

מידע לתייר

Bangkok Tourist Bureau (BTB)

לשכת התיירות היא מקום מצוין להצטייד בו במידע, ולהירשם לטיולים המאורגנים על ידה. הלשכה מפעילה מספר רב של נקודות ברחבי העיר.

כתובת: 17/1 Thanon Phra Athit, Phra Nakorn

מספרי חירום

משטרה: 191

משטרת תיירות: 1699 או 1155

אמבולנס: (662) 255-1133/6

מכבי אש: 199

פשע

בנגקוק היא עיר בטוחה באופן יחסי אך יש להיזהר מכייסים ותרמיות מסוגים שונים ובכלל זה בכרטיס האשראי, וכן "שתילה" של חומרים אסורים בין חפציכם לשם קבלת שוחד.

שדה התעופה

שדה התעופה הבינלאומי של בנגקוק הוא ה-28 בגודלו בעולם עם כ- 25 מיליון נוסעים שחולפים בו מדי. השדה כולל שני טרמינלים המציעים אזור דיוטי-פרי גדול ומגוון רחב של שירותים לתיירים.

(צילום: טיים אאוט)
(צילום: טיים אאוט)

תחבורה בעיר

מרבית המטיילים הישראלים לא נוהגים להשתמש בשירותי האוטובוסים של בנגקוק, וזה קצת חבל, מכיוון שמדובר בהפרש מחירים משמעותי לעומת הנסיעה בטוקטוק. כדאי לנסוע באוטובוסים הממוזגים (כמו לדוגמא ה'מיקרובוס' – Microbus), שהם לא רק נעימים יותר אלא הרבה פחות צפופים (פרט לשעות העומס).

הטוקטוק (תלת-אופן ממונע) הוא אופציה לא רעה בכלל, אך קחו בחשבון כי הוא אינו ממוזג וכי במהלך הנסיעה תיאלצו לשאוף לריאותיכם את כל האוויר המזוהם של בנגקוק. נוסף לכך, רוב נהגי הטוקטוק מעולם לא שמעו על כללי הזהירות, ופעמים רבות הנסיעה פשוט מפחידה. לא מומלץ לעלות לבד על טוקטוק בשעת לילה והיזהרו מנהגים המציעים לקחת אתכם לסיור אתרים תמורת סכום נמוך.

הרכבת העילית (Sky Train) של בנגקוק הופכת את התנועה לקלה ומהירה וניתן להגיע באמצעותה במהירות ובנוחות לשוק סוף השבוע, לפטפונג, לסי פוד מרקט, ל-MBK ועוד. כמובן שתמיד אפשר לנסוע גם במונית בעיר, זה קצת יותר יקר מהאופציות האחרות, אבל נעים. רצוי לבקש מהנהג להפעיל מונה.