מדריך מישלן 2019 מציג: יותר נשים וכוכבים, אכזבות לוותיקים

בשנים האחרונות סובל מדריך המסעדות מישלן מירידה בפופולריות ועדיין, המדריך לצרפת לשנת 2019 שהושק אתמול מצליח להכות גלים בביצה הקולינרית

סערה בצלחת. (צילום: שאטרסטוק)
סערה בצלחת. (צילום: שאטרסטוק)
23 בינואר 2019

לא פחות מ-75 כוכבים נוספו למדריך החדש, "שיא שלא נראה מעולם", לפי ההודעה לתקשורת. הרשימה החדשה עוררה סערה בעקבות כניסת שתי מסעדות להיכל התהילה של שלושה כוכבי מישלן: Mirazur בריביירה הצרפתית של שף מאורו קולאגרקו, הממוקמת שלישית ברשימת 50 המסעדות הטובות בעולם; ו-Le Clos des Sens, שמתמחה בדגים. בסך הכל הוכרזו 27 מסעדות בעלות שלושה כוכבים, אחת פחות מאשר בשנה שעברה.

נוכחות נשית שוברת שיאים נרשמה השנה, כנראה בעקבות ביקורות שנמתחו על המדריך בנושא זה. בשנת 2018 הופיעו במדריך מישלן לצרפת רק שתי נשים שפיות, שעבדו בשיתוף פעולה עם שפים גברים. בשנת 2017 לא נכללה אף אישה בין 70 הכוכבים החדשים. לפי התיקון המסתמן, 11 מסעדות בהובלת נשים נוספו למדריך מישלן 2019, ביניהן ילדת הפלא ג'וליה סדפדיג'אן, שפית בת 24 ממסעדת Baieta, וסטפני לקווה,שזכתה לכוכב שני עבור מסעדת La Scene.

לצד ההצלחות נרשמו לא מעט אכזבות, חלקן קשורות למוסדות קולינריה ותיקים ומוערכים. מסעדת Auberge de L'Ill מאלזס, שפועלת כבר 150 שנה, איבדה כוכב מישלן שלישי אחרי שהחזיקה בו 51 שנים ברציפות. השף מארק אברלן אמר בתגובה "זה קשה לצוות, ללקוחות ולמשפחה. אני לא יודע איך להסביר את מה שקרה". זעזוע נוסף נרשם כשמסעדת Maison des Bois של שף מארק ורה איבדה כוכב שלישי. "אני מאוכזב מאוד ולא מבין", אמר ורה, שהגדיר את ההחלטה כ"לא הוגנת". מסעדת l'Astrance בפריז איבדה אף היא כוכב מישלן שלישי לאחר שהחזיקה בו 11 שנים.

שהכל נעשה בדברו. ז'ואל רובושון (צילום: GettyImages)
שהכל נעשה בדברו. ז'ואל רובושון (צילום: GettyImages)

 

הפתעה נוספת נרשמה כשמסעדת Le Suquet הוחזרה למדריך עם שני כוכבי מישלן, לאחר שנעדרה ממנו בשנה שעברה. בשנת 2017 היא החזיקה בשלושה כוכבי מישלן, אך השף סבסטיאן ברה לא עמד בלחץ וביקש שלא להיכלל במהדורת 2018. כעת, כשהמסעדה שוב מחזיקה בכוכבים, אמר ברה "ההחלטה הותירה אותנו מבולבלים. בכל מקרה, אנחנו כבר לא מודאגים מכוכבים או מהאסטרטגיות של המדריך".

המנכ"ל הבינלאומי החדש של מדריך מישלן גואנדל פולנק הדף טענות נגד הורדת הרף. הוא הבטיח שבמדריך הנוכחי מנשבת רוח חדשה שמשקפת את השינויים בעולם הקולינריה, במיוחד בכל הקשור לכישרונות צעירים ולנשים שפיות. הטקס נערך בסימן פרידה מז'ואל רובישון, השף הצרפתי הנערץ שנפטר בשנה שעברה.