פעם שלישית קוסקוס: המנות הכי טעימות בתל אביב

האגדה מספרת שיום שלישי הפך ליומו הרשמי של הקוסקוס משום שבתוניס זהו היום החופשי של המאפיות, ומנת הסולת מספקת פחמימה חלופית. ועכשיו אחרי שאמרנו פחמימה וכולם איתנו, הנה מנות הקוסקוס המצטיינות בעיר

קוקוס מפרום, בכור את שושי (צילום: איליה מלניקוב)
קוקוס מפרום, בכור את שושי (צילום: איליה מלניקוב)
21 בינואר 2020

הקלאסי | בכור את שושי

בבכור את שושי מגישים קוסקוס טריפולטאי לפי מיטב המסורת, מנה ששמה כבר הגיעה למרחקים ואף הוגדרה בפי רבים כקוסקוס הטוב בארץ. במהלך כל ימות השבוע אפשר לקבל פה קוסקוס צמחוני מופלא כפי שהוא או ללוות אותו במפרום, בקציצות העוף המיתולוגיות של המקום או בתבשיל שעועית. תחנת חובה לכל חובבי הקוסקוס באשר הם (55-40 ש"ח).
יד חרוצים 13 תל אביב, הרב אבו חצירא 10 בני ברק, 03-5793856

המרוקאי | אווה סאפי

במסעדה המרוקאית בנווה צדק תוכלו למצוא את הנוסח המרוקאי של המנה, שעליו אחראית סוליקה, אמו של אחד מהשותפים. גרגרי הסולת האווריריים מוגשים עם מרק צמחוני עשיר בירקות שורש ומציתים מחדש את הויכוח עתיק היומין בין חסידי המטבח הטריפוליטאי לחסידי המטבח המרוקאי (69 ש"ח).
השחר 8 תל אביב, 053-8007718

בחזרה לילדות | ביסטרו גרינברג

הקוסקוס של יונתן רושפלד מתבסס על מתכון של אמו, ארלט, ילידת מרוקו, אך לצד גרגירי הסולת הזהובים ומרק העוף מגיש השף גם תבשיל של נקניקיות עגל ואריסה בחריפות כייפית. מנה חורפית ועשירה שאחריה מומלץ לבטל תוכניות ולחזור למיטה (148 ש"ח למנה זוגית).
גרינברג

הקוסקוס של ארלט. גרינברג (צילום: אורי עשת)
הקוסקוס של ארלט. גרינברג (צילום: אורי עשת)

 דגים ופירות ים | אלנה

הוורסיה של השף ברק אהרוני במסעדת אלנה לוקחת את המנה רחוק מהמקור אבל לכיוון נפלא במיוחד. אהרוני מגיש את הקוסקוס עם מרק עשיר של דגים ופירות ים, לפת צעירה ועשבי תיבול ריחניים. לא לפספס (149 ש"ח כחלק מסעודת השבת הכוללת גם מנות ראשונות).
אלנה

לא קוסקוס של סבתא. אלנה (צילום: שירן אגמי)
לא קוסקוס של סבתא. אלנה (צילום: שירן אגמי)

הבשרי | המטבחון

בבית האוכל הוותיק בשוק הכרמל לא מתעסקים בוריאציות עדכניות ועל אף שיש פה מנה צמחונית, ההמלצה שלנו היא ללכת ישר על ההארד קור – מנה הטובלת ברוטב עשיר של בשר בקר, ירקות שורש ושעועית (58 ש"ח).
רבי עקיבא 18 תל אביב,  03-5163689