מסעדת רפאל נסגרה. מסתמן: לא תשוב לפעילות

חובות לספקים ולפי הדיווחים גם לעובדים הביאו לכך שאחת המסעדות הבולטות בנוף הקולינרי המקומי נסגרה, וכפי הנראה, לא תשוב ותיפתח. אחד הספקים מספר: "הפעם היה קל לזהות את הקשיים". את תגובתו של רפי כהן לא ניתן היה להשיג

רפי כהן. צילום: איליה מלניקוב
רפי כהן. צילום: איליה מלניקוב

סופה של תקופה: החל מראשית חודש אפריל הבאים למסעדת רפאל, מסמליה הקולינריים הבולטים של תל אביב ב-15 השנים האחרונות, נתקלים בדלת סגורה ובשלט המצביע על סגירה לצורך שיפוצים. עם זאת, מבדיקת Time Out תל אביב עולה כי המסעדה נסגרה בשל חובות ענק, הן לספקים והן לצוות, והיא ככל הנראה לא תשוב ותיפתח.

בשנה האחרונה הצטברו תלונות רבות נגד המסעדה על דחיית תשלומים שונים. ספקי המסעדה מספרים שהשף והבעלים רפי כהן חייב להם כספים רבים, וכתוצאה מכך חלקם הפסיקו להעביר סחורות. זוהי אמנם לא הפעם הראשונה שהמסעדה נקלעה לקשיים, אך דומה שהפעם הם היו חמורים יותר. אחד הספקים אמר ל-Time Out: "הפעם היה קל יותר לזהות את הקשיים הניהוליים. המשכנו לספק סחורה כי בכל זאת מדובר ברפי כהן, שף עם חשיבות קולינרית עצומה וידע ניהולי, שהוכיח כשרון עסקי לאורך שנים רבות, הרגשנו מחויבות להמשיך לעבוד איתו". ספק אחר אמר: "צריך להבין שגם אם היה ידוע שמסעדת רפאל בבעיה כלכלית העדפנו להמשיך לעבוד עם המסעדה. רפי הצמיח אצלו במטבח את מיטב השפים, והיה מעניין וגם חשוב ליצור שם קשרים". את המחסור בסחורה הרגישו גם הלקוחות, שכמה מהם סיפרו שכשהגיעו למסעדה כששעריה עוד היו פתוחים, נתקלו בתפריט חסר במיוחד, בשירות מבולבל ובמנות שהתעכבו זמן רב ולעתים לא הגיעו כלל.

השלט המדובר. זה לא נעים לראות מסעדה סגורה. צילום: שלומי יוסף
השלט המדובר. זה לא נעים לראות מסעדה סגורה. צילום: שלומי יוסף

לא רק הספקים והלקוחות בין הסובלים. בכלי תקשורת אחרים אף דווח שגם חלק מהעובדים במסעדה לא קיבלו משכורות תקופה ארוכה, ופוטרו בהתרעה קצרה במיוחד. לאור הצטברות העדויות על החובות התופחים של המסעדה, קיים ספק אם כהן יצליח לגייס את הכספים ולפתוח מחדש את המסעדה. זו כאמור לא הפעם הראשונה שמסעדת רפאל נקלעת לקשיים. באפריל 2014 היא נסגרה למשך כמה שבועות, בעקבות פרשת ההונאה במערכת המחשוב של המסעדה, ובספטמבר 2016 הורשע כהן בתקיפה של מלצר.

ניסינו להשיג את תגובתו של רפי כהן או של המסעדה, אך זו לא התקבלה, והיא תפורסם לכשתתקבל.

כהן נחשב לאחד השפים הבולטים בישראל בשני העשורים האחרונים. בשנת 2000 כהן היה הסוד שהומתק בין אנשי מקצוע כבשורה הקולינרית של עולם המסעדנות הישראלי. לאחר שלמד ועבד במסעדות בעלות כוכבי מישלן בלונדון, צרפת ובאיטליה, תחת שפים כמו אלן פאסר ופייר גרנייה, פתח ב-2001 את רפאל, שהפכה במהרה לאחת המסעדות הבולטות בסצינה הקולינרית הישראלית אשר התמחתה בבישול ישראלי מודרני. ב-2004 נפתח בר החמארה הסקסי בצמוד למסעדה, שנותר פתוח עד לסגירת המסעדה כעת. ב-2009 גם השיק ליין סלטים בחברת סלטי צבר, ולאורך השנים גם כתב מספר ספרי בישול.

רפי כהן בפעולה. צילום: אנטולי מיכאלו
רפי כהן בפעולה. צילום: אנטולי מיכאלו