טיים אאוט timeout

שמח בביצה

| מאת: נאוה מרטון

אחד מהפסטיבלים הגדולים בדרום קוריאה הוא פסטיבל הבוץ השנתי של בוריונג שנערך השנה בפעם ה-17. הפסטיבל מושך מיליוני תיירים שמגיעים במיוחד לאירוע כדי ליהנות מהתמרחות ומהתפלשות בבוץ ועל הדרך גם לקבל עור זוהר וקורן

צילום: אימג' בנק

בתאריכים 27-18 ביולי יתקיים פסטיבל הבוץ השנתי ה-17 של בוריונג (Boryeong Mud Festival) בקוריאה הדרומית, הנחשב לאחד מהפסטיבלים הגדולים במדינה. בוריונג (המוכרת גם בשם דאיצו'ן, Daecheon) היא עיר חוף קטנה בדרום מחוז צ'ונגצ'ונג ((Chungcheong ולה כמאה אלף תושבים, שספק אם הייתה מעניינת מישהו אלמלא הבוץ המפורסם שלה, שסביבו הגו פסטיבל שלם. הבוץ הנאסף משטח הסמוך לחוף דאיצ'ון עשיר במינרלים וברכיבים נוספים, ומומחים מייחסים לו תכונות מרפא וקוסמטיקה, שהביאו להקמת תעשיית קוסמטיקה שלמה עם מגוון מרכזי בריאות ויופי, המסייעת בפיתוח הכלכלה המקומית.

ראשיתו של הפסטיבל בשנת 1998. הרעיון שעמד מאחורי קיומו בפעם הראשונה היה להעלות את המודעות בציבור לאיכות קוסמטיקת הבוץ של בוריונג ובדרך זו גם למשוך תיירים לעיירת החוף הקטנה. הרבה בוץ נזרק מאז אותו אירוע קטן ומקומי, שהפך עם השנים לאירוע עולמי המושך אליו מדי שנה מיליוני תיירים. אלה ממלאים את חוף דאיצ'ון לכל אורכו, כדי ליהנות מהתמרחות ומהתפלשות בבוץ ועל הדרך גם לקבל עור זוהר וקורן.

נוסף לעיסויי בוץ בריאותיים וקוסמטיים, מתקיימות במסגרת הפסטיבל שלל פעילויות מהנות לכל המשפחה, בהן היאבקות בבוץ, תחרות מלך הבוץ, גלישת בוץ, תחרות צילום, משחקי הישרדות ועוד.

האטרקציה הגדולה ביותר היא אמבטיית בוץ מלאכותית ענקית שיכולה להכיל בו=זמנית עשרות אנשים. על הנכנסים אליה מותזות כמויות בוץ ומים עצומות, וכך הם מתפלשים בבוץ וזורקים בוץ זה על זה לצלילי מוזיקה קצבית.

ואולם, הפסטיבל אינו מסתיים גם כשנשטף כל הבוץ והמבקרים יכולים ליהנות גם ממופעי מוזיקה של זמרים דרום קוריאנים פופולריים, מתהלוכת רחוב וממופע זיקוקים.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 167a735dbd523