ואלס עם מקווין

מותג נעלי הספורט פומה משיק קולקציית קפסולה נוספת בשיתוף בית אלכסנדר מקווין. זה סטייל!

26 בנובמבר 2013

מספר שנים לפני מותו הלא צפוי החל אלכסנדר מקווין בשיתוף פעולה עם מותג נעלי הספורט פומה. היה זה מהקווים החלוציים שהחלו במחצית העשור הקודם את מגמת שיתופי הפעולה בין מעצבי אופנה גבוהה לחברות ביגוד והנעלת ספורט, לצד הקולקציה שיצרה סטלה מקרטני עבור אדידס ושיתוף הפעולה של יוז'י יאמומוטו עם Y3.

[tmwinpost]בניגוד לשניים האחרים, שהפכו לסוג של קווי דגל (ויש שיגידו מובילים), שיתוף הפעולה בין מקווין ופומה היה קטן ופחות יציב, עם השקות שקטות של קולקציות קפסולה מדי כמה עונות, שהפכו במרוצת הזמן לפריטי אספנים למעריצי המעצב או לגיקים מושבעים של סניקרס. קולקציית החורף החדשה שמשיקים שני הבתים במשותף ממשיכה להיות קטנה יחסית בהיקפה ולהכיל מספר מצומצם של דגמי נעליים לנשים וגברים, אך כצפוי מבית מקווין, שבגדיו ואביזריו ממשיכים להציג עושר חומרי ומלאכת בנייה קפדנית הנושאת מטען רגשי מורכב, גם הקולקציה הזו היא נועדה יותר לעורר התרגשות מאשר להציג עליונות טכנית מרשימה.

האוסף נוצר בהשראת משלחת טרה נובה של חוקר היבשות האנגלי רוברט פלקון סקוט, משלחת שיצאה ב־1910 למסע כנגד כל הסיכויים לקוטב הצפוני, ובסופו נספו כל חבריה. החומרים, המרקמים והצבעים בקולקציה מציירים יחד את תמונות הנוף מהמסע, עם ציפויי בדים ועורות המדמים תהליך של קיפאון, עם אלמנטים פלורוסנטיים וקשת צבעים בהירה שמתובלת בגוני זעפרן, שזיף ושקמה. מרבית הסוליות מוטבעות בטקסטורות מחוספסות, ולצד דחיסות המרכיבים המופיעים בכל דגם ודגם הן מרמזות על העומס הרגשי שבמסע.

מוצלח או מאכזב? דגם מתוך הקולקציה של פומה ואלכסנדר מקווין
מוצלח או מאכזב? דגם מתוך הקולקציה של פומה ואלכסנדר מקווין

בדגמים המוצלחים ניתן למנות הכלאה בין מגפי שלג לנעלי סניקרס, ואת העיבוד המחודש לדגם המורשת הבסיסי של פומה (הדגם הצנוע ועם זאת המוצלח ביותר בקולקציה). מושכות פחות נעלי הנשים בעלות הפלטפורמה הסמויה, שיבוט מאכזב של העיצוב של איזבל מארה שכבר נטחן בכל רשת אפשרית, וגם הצוות של מקווין לא מצליח להוסיף לו את החן שנעדר ממנו עוד מראשיתו.

החל מ799 ₪, להשיג בבוטיק 7 inn וברנדיס