10 סיבות בגללן רוכבי קורקינט הרסו לנו את החיים בעיר

רוכבי קורקינטים חשמליים מתנהגים בחוסר התחשבות כלפי הסביבה, אנשים אחרים ואפילו עצמם. רצוי שיחדלו מכך לאלתר

ככה, למשל, לא. אכיפה מוגברת נגד נסיעה שלא כחוק בכלי רכב חשמליים (צילום: Shutterstock)
ככה, למשל, לא. אכיפה מוגברת נגד נסיעה שלא כחוק בכלי רכב חשמליים (צילום: Shutterstock)
22 באוגוסט 2019

 לחסום את המדרכה

אמרו שהישראלים לא מתחשבים אחד בשני, צדקו. אין דבר יותר מעצבן מקורקינט שחוסם מעבר במדרכה צרה סתם כי מישהו התעצל לקחת אותו הצידה, או חלילה – לחניית קורקינטים ייעודית. מעבר לזה שעצם הנסיעה על המדרכה היא לא חוקית, לכל הפחות תשאירו את הקורקינט שלכם במקום שלא מפריע לאף אחד.

לצפצף לאנשים שיזוזו מהמדרכה

אותם רוכבים שמוסיפים חטא על פשע וגם מצפים שהולכי הרגל יפרסו לפניהם שטיח אדום לפני שהם עוברים במדרכה. ובכן, מקומכם בגיהנום.

 

להיות גם וגם

אחת התופעות הכי נפוצות אצל רוכבי הקורקינטים היא שהם מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אל תטעו, מדובר בתופעה מתעתעת, שכן אותם רוכבים מצייתים לחוקי התנועה. אלא שברגע אחד הם מתנהגים כאילו היו כלי רכב, ומיד אחר כך כאילו היו הולכי רגל. ההתנהגות הזאת שמשקפת היטב את התחום האפור שבו הם נמצאים כיום בחוק, מתבטאת בעיקר בחציית רמזורים. יש אור אדום למכוניות? אין בעיה, הם פשוט יהפכו להיות הולכי רגל.

לנסוע נגד כיוון התנועה

לא ברור למה רוכבי קורקינטים רבים מתעקשים לסכן את חייהם בכוח, אבל כבישי העיר מלאים באנשים שנוסעים נגד כיוון התנועה כאילו זה דבר לגיטימי. עזבו רגע את העובדה שזה לא חוקי, זאת פשוט משימת התאבדות, ואתם אלה שנמצאים בצד שכנראה יחטוף את המכה, לא הנהגים.

לצעוק על נהגים שצופרים לכם

צפרו לכם כשנסעתם נגד התנועה? הדבר היחיד שאתם יכולים לעשות ברגע הזה זה להתנצל ולהסיט מבט בבושה. זה בדיוק הרגע שלכם להכיר בזה שאתם עושים משהו לא בסדר, ובטח לא לצעוק על הנהג בחזרה.

 

לנסוע בזוגות

מאז שהקורקינטים נכנסו לרחובות העיר הפכה תוהו ובוהו. ממש אין צורך להעמיק אותו רק כדי לרכל עם חברה שלכם תוך כדי נסיעה בשני קורקינטים מקבילים.

"לצוד" קורקינטים

אם תהיתם מי הם אותם אנשים שמעמיסים חמישה קורקינטים באישון לילה, מדובר ב"ציידי קורקינטים" – אנשים שעושים כסף (לא רע בכלל) מאיסוף והטענה של הכלים הפזורים ברחבי העיר בכל ערב. המודל הכלכלי הפשוט הזה הפך לתעשייה מילניאלית שלמה בחסות חברות הקורקינטים השיתופיים. אלא שהמודל הזה הפך לאירוע רווי רמאויות, גניבות ובעיקר ציידים שאוספים את הקורקינטים בשעות אחר הצהריים הפקוקות כדי להחביא אותם מאחרים ולהרוויח עוד כמה שקלים.

להרכיב אנשים אחרים

אם נשים רגע בצד את העובדה שזה פשוט מסוכן בטירוף, כשאתם מרכיבים עוד בן אדם אתם גם נוסעים הרבה יותר לאט ומסורבל ופשוט מפריעים לתנועה. תעשו טובה ואל תתקמצנו, פשוט תיקחו קורקינט נוסף. ואל תיסעו במקביל.

 

להרכיב את הילדים

מילא לא אכפת לכם על החיים שלכם, אבל למה לסכן את הילדים שלכם?

לטעון שמדובר בכלי ידידותי לסביבה

למרות שרבים נוטים לטפוח לעצמם על השכם על השימוש בכלי תחבורה עם תדמית ידידותית לסביבה, המציאות שונה לגמרי. בתחילת החודש פורסם מחקר מקיף שטוען באופן חד משמעי שקורקינטים מזהמים יותר מתאמינו או לא – אוטובוסים. לא רק שהם לא מאוד ירוקים בפני עצמם, השימוש בהם גם בא על חשבון כלי תחבורה ירוקים יותר כמו אופניים. רוצים לשמור באמת על כדור הארץ? תפדלו.