בואו לראות את מערבון הראמן הראשון יחד עם ישראל אהרוני

המאסטר והשף. ישראל אהרוני. צילום: איליה מלניקוב
המאסטר והשף. ישראל אהרוני. צילום: איליה מלניקוב

הסרט היפני "טמפופו", הידוע בתור מערבון הראמן הראשון (קריצה למערבוני הספגטי הנודעים), יגיע להקרנה מיוחדת בסינמטק תל אביב שתכלול גם שיחה עם ישראל אהרוני וחברי הפודקאסט "אוכלי סרטים", וגם קוקטיילים בהשראת הסרט

3 באוגוסט 2022

מזה עשרות שנים שישראל אהרוני מהדר ומקדם את התרבות האסייתית, עד שהפך למזוהה אותה באופן טוטאלי. הדרך של אהרוני לגרום לישראלים להתאהב באסיה עברה לרוב דרך הקיבה, אבל עכשיו הוא ינסה – יחד עם חברי הפודקאסט "אוכלי סרטים", להדביק לישראלים את אהבת המזרח בעזרת קלאסיקה קולנועית יפנית מ-1985 שמכונה מערבון הראמן הראשון. כן, בדומה למערבוני ספגטי.

האירוע, שיתקיים ב-15.8 בסינמטק, יכלול הקרנה של הסרט "טמפופו" לצד שיחה של אהרוני והקלטת פרק של הפודקאסט "אוכלי סרטים". "יחד עם אהרוני ננתח את אחד הסרטים הקרובים לליבו, 'טמפופו'", כתבו מטעם הפודקאסט. "נדון בו כיצירה קולנועית העומדת בפני עצמה, כחוויית צפייה המשלבת את כל החושים, ובעיקר כסרט המכונן חיבור פלאי בין קולינריה וקולנוע. מתוך כך נרחיב על השפעת הקולנוע היפני על הקולנוע המערבי ולהפך, ונקנח עם המלצות סרטי-אוכל חמות".

"טמפופו" (Tampopo) הוא סרט קומדיה בבימויו של איטמי ג'וזו שעוקב אחרי גורו וגאן, צמד נהגי משאית שנחלצים לעזרת בעלת מסעדת ראמן במטרה להפוך את העסק שלה למסעדת האטריות הפופולרית ביותר בטוקיו. במהלך הסרט הם פוגשים במגוון גיבורי משנה שמאירים אספקטים שונים של מזון: שילובים בין אוכל ויין, אוכל ופשע, אוכל ובריאות, אוכל ומין ועוד. הסרט זכה למעמד קאלט והפך לאהוב על מבקרים וקהל ברחבי העולם. האל הינסון מוושינגטון פוסט, למשל, כתב על הסרט כי הוא "תערובת פרועה של גסויות והתעללות" ו- "אולי הסרט הכי מצחיק על הקשר בין אוכל למין שנעשו אי פעם"

מבין דבר או שניים או מיליון בראמן. ישראל אהרוני (צילום: אסף קרלה)
מבין דבר או שניים או מיליון בראמן. ישראל אהרוני (צילום: אסף קרלה)

בנוסף, אם כבר שילוב בין אוכל לקולנוע, תוכלו לקנות באירוע קוקטיילים של Cocktail Kitchen שנוצרו בהשראת הסרט על ידי המיקסולוגית מור קורל. תוכלו לבחור בין שני קוקטיילים שונים: "דיסקו טוקיו", שמורכב מסאקה מושרה ביוזו יפני, קמפרי, אננס, וניל ואוממי; ו"אושן דאקירי", שבנוי מסאקה מעונן, רום בהיר, ליים, ג׳ינג׳ר ומיסו לבן.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים