ככה עושים את זה: ערב התרבות שכולו שיעור מאלף במחאה

בזמן שהממשלה השמנה מוחצת למוות את ענף התרבות, אריק אבר הבריק עם ערב ספוקן וורד שיושב על התפר שבין הפגנה לאירוע תרבות. חמישי בפארק קרית ספר, בואו

אריק אבר (צילום: איליה מלניקוב)
אריק אבר (צילום: איליה מלניקוב)
3 באוגוסט 2020

לאריק אבר, גורו הספוקן וורד בישראל, נמאס לחכות שהממשלה תבין שתרבות היא מצרך חיוני ותציע מתווה שיאפשר את קיומה בימי הקורונה. אז הוא החליט להוכיח לה שזה אפשרי: ביום חמישי הקרוב (6.8) הוא יקיים אירוע ספוקן וורד מחאתי תחת כיפת השמיים, תוך ניצול פרצה די מחוכם.

"זאת הפגנה שמאושרת על ידי המשטרה ועיריית תל אביב. האירוע הוא מחאה, אבל למעשה זה אירוע תרבות. זה האבסורד בעצם – שעצם האירוע הוא המחאה. אין פה עניין כלכלי, אלא עניין של לעשות ולצרוך תרבות, שזה מה שפתאום נהיה לי חסר".

איך תשמרו על ההנחיות?
"אני הולך לעשות מאמצים גדולים. רכשתי 700 מטר של חבל ואני אצור עיגולים של 3.5 מטר על הדשא ברחבי הפארק כדי שאנשים יישבו בתוכם בלבד. בתור המנחה אדריך את הקהל ואומר שמי שאין לו איפה לשבת שימשיך ללכת, שלא יתקהלו. אנחנו מגייסים עשרה סדרנים שיקפידו על מסכות ומרחק. יהיו שני מיקרופונים – בזמן שאמן אחד מדבר, המיקרופון השני יהיה בחיטוי. המציאות הזו לא הולכת להשתנות בקרוב, והגיע הזמן לפעול בתוכה".

"מפגינים תרבות" יתקיים בפארק קרית ספר שבתל אביב, ורשימת המופיעים עוד הולכת ומתעדכנת. על הבמה יעלו אמנים מסצנת הפואטרי סלאם, בהם אמיר חרש (כתבן אלף), אסף שנהב, גלעד בלום, דניאל וייל, טמיר אהרוני, נועה גורן ועלמה קיני. בסוף האירוע המיקרופון יישאר פתוח למשוררים ספונטניים מהקהל.

← "מפגינים תרבות" של פואטרי סלאם ישראל מבית תיאטרון האינקובטור, פארק קרית ספר תל אביב, חמישי (6.8) 19:30. הכניסה חינם. לאיוונט