אוכל ומוזיקה במציצים: המסעדה המסקרנת שתחזיר את התל אביבים לחוף

הראל בלו (סיטארה, פיש שופ, ברנז'ה) ורונן מיילי (החתול והכלב) באים עם מטען לא קטן של ניסיון. והמטרה? להחזיר את התל אביבים לים. ריאיון לרגל פתיחת המקום החדש שלהם בחוף מציצים

הראל בלו ורונן מיילי (צילום: זיו ממון)
הראל בלו ורונן מיילי (צילום: זיו ממון)
10 באפריל 2016

אם אתם לא פעם ראשונה בים, ודאי הזדמנתם לחוף מציצים – אותה חלקת ישראליות קטנה שבה בנון ישלם, אורי זוהר מחפצן את מונה זילברשטיין ואריק איינשטיין לנצח בורח מהמעריצות בתום ההופעה. הראל בלו ורונן מיילי, שפותחים השבוע מסעדת חוף במקום מיתולוגי שבו שכן הקיוסק המיתולוגי בסרט “מציצים״, החליטו מטעמים מובנים לשמור על שם המקורי של המקום.

הגיוני ומתבקש מאוד לפגוש פה את בלו, שכל עסקי המזון שלו נושקים לים באופן פיזי ו/או קולינרי: מסעדת סיטארה עם הנוף המרהיב מהמצוק לים, מסעדות החוף מונה ובל ביץ׳ בהרצליה, חנות־מסעדה לממכר דגים ופירות ים בשרונה מרקט בשם פישופ ומסעדת ברנז׳ה עם תפריט עשיר של פירות ים ודגים. זה לא מקרי. בלו מעיד על עצמו שהוא בוגר חינוך ים תיכוני. השאלה היא מה עושה כאן מיילי, איש חיי הלילה והבעלים של החתול והכלב, שבקושי מצליח לקרוס לתוך הפגישה שלנו בשעה אחת עשרה ורבע בבוקר, כאילו המיטה נשמטה מתחת לגבו באותו הרגע.

בלו ומיילי נפגשו לפני כשנה וחצי בלונדון והחליטו שהגיע הזמן לשתף פעולה. בהמשך, כשזכה בלו במכרז על אחד החופים הכי יפים בעיר, הוא הזמין את מיילי לקפה. אף שחוף מציצים נהנה ממפרץ מבודד יחסית – החבוי בין הנמל לחוף הדתיים ומסומן באות הדגל הכחול שקיבל מארגון עולמי (המעיד על תחזוקה נאותה) – בלו לא מכחיש שנזקק לתגבורת. אם לפני שנים אחדות מסעדת חוף הייתה שם נרדף למלכודת תיירים לממכר קרטיבים ולחומוס תעשייתי בתעריפים מופקעים, עכשיו זה כבר בלתי אפשרי. מיילי רוצה להעשיר את המסעדנות של בלו בעוד תבלין; הוא קורא לזה “תוכן״.

בלו עורך לנו סיור לאורך המבנה המשופץ. הקונסטרוקציה הקיימת חוזקה, הונח דק עץ חדש, ההצללה עשויה קורות עץ דקות, ובמקום הוצבו שולחנות אבירים וספות. בלו מדבר הרבה על האוכל שיגיש: “אני מביא את חומרי הגלם מאותם ספקים של סיטארה ופישופ, והשף של סיטארה, צחי מלול, בנה את התפריט. בסופי שבוע יישבו סועדים על הבר ויאכלו אויסטרים

הראל בלו ורונן מיילי (צילום: זיו ממון)
הראל בלו ורונן מיילי (צילום: זיו ממון)

ממגש עם שברי קרח״.

אל אל ישראל

מיילי שרוע מכורבל במעיל כבד תחת שמש הצהריים בעודו מסביר מה הוא עושה במציצים, ועוד בשעות הבוקר: “זה לא שאני מתיימר פתאום להפוך למסעדן. אני עוסק באנטרטיינמנט. המטרה היא לייצר אווירה. לאנשים יש כמיהה לרטרו, הם מחפשים חופים רגועים, שכונתיים, עם פיסות היסטוריה, וזה הקסם של החוף הזה. לא יודע אם לגלות, אבל הסוד האמיתי שלנו הוא חוף הדתיים בשבת. חוף לא פעיל, סגור וריק, שרק כמה משפחות מהאזור מכירות״.

ומהו התוכן שאתם מדברים עליו?

מיילי: “אני יכול לספר שמחברת מרטיני העולמי פנו אלינו כדי לתת חסות״.

בלו : “זה אומר שנגיש קוקטיילים על בסיס מרטיני וג׳ין. יהיו גם משקאות וקוקטיילים בלי אלכוהול״.

מיילי: “אני מביא את הצד של המוזיקה, שבבוקר תהיה ישראלית בשביל האנשים שעושים פה ספורט בים, בצהריים תהפוך לצ׳יל אאוט ובערב תיצור אווירה של בר. ואני מביא את הברנז׳ה שלי ואירועי חוף רגועים בלי התקרחנות. אחרי שנים של התנכרות לחופים של העיר, אנחנו חוזרים למוכר ולידוע. חוזרים לישראליות״.

מה אוכלים במציצים?

נראה שמציצים החדשה לא תהיה מקום בילוי זול, אבל השאיפה היא לתת תמורה בעד הכסף. בתפריט מופיעות ארוחות בוקר, כולל ג׳חנון בשבתות, וגם הברקות כמו שקשוקה עם שרימפס, סלטים מתוחכמים כמו ניסואז עם נתחי טונה אדומה (48־59 ש״ח), כריך עם נתחי דג ים צרובים (56־69 ש״ח), קלמרי מטוגן (52־77 ש״ח), פיש אנד צ׳יפס (72 ש״ח), מזטים ופוקאצ׳ות (למשל עם קבב טלה, סלט עגבניות חריף וטחינה; 25־59 ש״ח), המבורגר או שווארמה (62־75 ש״ח) ומנות דגים כמו קציצות דגים ברוטב חריימה (82־120 ש״ח).

מציצים, חבקוק 1 תל אביב, כל יום 6:30־אחרון הלקוחות, 7118181־03