המבורגר טבעוני חדש מגיע למקדונלד'ס. טעמנו

הרשת תציע החל ממחר המבורגר נטול בשר, ואף מבטיחה הפרדה מוחלטת במטבח בין הקציצות הבשריות והטבעוניות. אבל איך הטעם?

המבורגר טבעוני במקדונלד'ס
המבורגר טבעוני במקדונלד'ס
14 ביולי 2019

אם אתם עדיין צריכים עדויות לכך שטבעונות אינה טרנד אלא אורח חיים, קבלו את הדבר הבא – המבורגר טבעוני שהושק היום ברשת מקדונלד'ס. ה-Big Vegan פותח במקדונלד'ס גרמניה בשיתוף עם חברת נסטלה. הוא מבוסס ברובו על חלבוני סויה וחיטה והכנתו נעשית בפס נפרד מההמבורגרים הבשריים. "אנחנו משתמשים בכלים אחרים עד לרמת המלקחיים, לכן אין אפשרות לעשות שינויים במנה, מקסימום להוריד דברים. אוכלי בשר שיזמינו את ההמבורגר הטבעוני וירצו להוסיף מיונז יצטרכו לעשות זאת בעצמם", מסבירה רותי שריד, משנה למנכ"ל מקדונלד'ס.

ההמבורגר הטבעוני של מקדונלד'ס (צילום: נמרוד גנישר)
ההמבורגר הטבעוני של מקדונלד'ס (צילום: נמרוד גנישר)

במבט ראשון ההמבורגר מרשים למדי: קציצה בעובי בינוני ולוק שזוף שמזכיר את המק רויאל המוכר. קוטרה קטן מהלחמניה, אך המנה בכללותה עדיין מרשימה שכן להמבורגר נלווים כל החשודים המיידיים – עגבניה, חסה, בצל סגול, חמוצים ורוטב ברביקיו. במבחן הטעימה מתברר שלא מדובר בניסיון להתחרות בביונד מיט, אלא בהמבורגר שונה ודי טעים כשלעצמו. הקציצה מעט בהירה מקציצת בקר ומרקמה פחות צ'אנקי ויותר אחיד, כשרוטב הברביקיו מחזק את חוויית הכמו-בשר. ביס יחד עם התוספות מרגיש בפה עסיסי ומספק, אם לוקחים בחשבון שאין יומרות לחקות טעם בשר. על אף שהקציצה שוקלת 118 גרם בלבד, המנה בכללותה משביעה בהחלט. בנוגע לערך הקלורי אין מה לפתח ציפיות, אחרי הכל מדובר באוכל מהז'אנר המושחת. קחו בחשבון 532 קלוריות בפעם הבאה שאתם עולים על המסילה במכון כושר.

ה-BIG VEGAN  יימכר החל ממחר בסניפי קניון איילון, התחנה המרכזית, נמל ת"א, טיילת ת"א, דיזינגוף סנטר, קניון רמת אביב (כשר), קניון עזריאלי, מיקדו סנטר, סניף שדרות רוטשילד, קניון TLV ושרונה. מחיר ארוחת BIG VEGAN, כולל צ'יפס ושתיה, הוא 45 ש"ח