מקסיקנה פותחים דוכן אוכל רחוב בשוק צפון

אחרי השיפוץ בבוגרשוב, פתיחת סניף בירמיהו והשקת תפריט משלוחים, מקסיקנה משיקה את מקסיקנה מרקדו: דוכן אוכל רחוב בשוק צפון

מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו
מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו
6 בנובמבר 2016

בזמן שטראמפ מציע לאמריקאים לבנות גדר כדי לחסום את זרם המהגרים ממרכז אמריקה, תל אביב נכבשת בקסמו של האוכל המקסיקני. ההוכחה הבוטה ביותר לרגשות החמים שהחלו המקומיים לגלות כלפי מטבח זה היא מקסיקנה, שלא מפסיקה להתרחב. חצי שנה בלבד אחרי השיפוצים הנרחבים בבוגרשוב, שהפכו אותה למסעדה עדכנית, חודשים ספורים אחרי פתיחת הסניף בירמיהו שרישת אותה – והשקת שירות המשלוחים שהביא את הבוריטו של מקסיקנה עד הבית – נפתח דוכן של אוכל רחוב בשוק צפון ברמת החייל. הקונספט שהגו הפעם השותפים, שי דוד ומיכאל סיידוב, הוא של דוכן אוכל רחוב מהיר בשם מקסיקנה מרקדו. מקורות ההשראה, לטענת השותפים, הם שוקי האוכל הצוהלים של סן קריסטובל, מרידה, טיחואנה ומקסיקו סיטי. העיצוב הססגוני של הדוכן, עם האריחים בגוונים העזים והמוטיבים המקסיקניים, אמור לארוז את חוויית הרכישה באותנטיות ובשמחת חיים.

מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו
מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו

המנות של מקסיקנה מרקדו מיוצרות במטבח הפתוח במקום ונחלקות לארבעה: מבחר בוריטוס בפיתות החיטה הדקיקות, טאקוס מטורטיות תירס רכות המותקנות ידנית במקום, פלאוטס המורכבות מטורטיות תירס פריכות ממולאות שמעליהן סלסה, וכן מנות שנמכרות בקונוסים אלגנטיים של נייר. בקונוסים תוכלו לרכוש פה פסקאדו – אצבעות פילה דג פריך עם סלסה חלפיניו בגריל וליים עם מיונז צ'יפוטלה, סלסת אבוקדו וסלסלת בלנקו (19 ש"ח); קמרונס – שרימפס קריספי בציפוי פריך עם סלסה חלפיניו (19 ש"ח); ונאצ'וס קון קסו – חטיפי טורטייה תירס עם פיקו דה גיו, פריחולס, גוואקמולי ושמנת חמוצה (35 ש"ח). אוהדי הטאקוס ימצאו כאן פסקאדו פילה של דג עטוף בבלילת בצק עם בירה, חלפיניו וליים ומוגש בטאקו עם כרוב לבן כבוש בחומץ (49 ש"ח), וברבקואה בשר בקר בתבשיל אטי עם אורז, פריחולס וליים עם סלסת פיקו דה גאיו מוגש בטורטייה (64 ש"ח). בגזרת הפלאוטס תמצאו כאן טורטיות תירס ממולאות חזה עוף מפורק עם מוצרלה מעושנת שמעליהן שלושה סוגי סלסה (49 ש"ח) ועוד.

מקסיקנה מרקדו, ראול ולנברג 20 שוק צפון, רמת החייל תל אביב, ראשון־חמישי 12:00־22:00, שישי 12:00־16:00, שבת 12:00־1:00, 9772494־03

מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו
מקסיקנה מרקדו. צילום: אנטולי מיכאלו