משבר הקורונה: העירייה מבטלת אגרות לבעלי מסעדות וברים

מסעדני תל אביב ממשיכים לחכות לסיוע ממשלתי שספק אם יגיע. בינתיים הם יכולים לפחות להפסיק לשלם אגרת שולחנות, אגרת לילה ואגרת שילוט

אין שולחנות? אין אגרת שולחנות. קצת היגיון בזמן הקורונה. שוק הפשפשים ביפו (צילום: גיא יחיאלי)
אין שולחנות? אין אגרת שולחנות. קצת היגיון בזמן הקורונה. שוק הפשפשים ביפו (צילום: גיא יחיאלי)

על סיוע ממשלתי יכולים עדיין בעלי המסעדות, בתי הקפה והברים בתל אביב רק לחלום בשלב זה, אבל לפחות במישור המוניציפלי הם יכולים לרשום לעצמם סיוע ראשוני מכיוון העירייה, שמאריכה לארבעה חודשים את הפטור מאגרת הצבת שולחנות ברחוב ואת הפוטר מאגרת היתר הפעילות בלילה עד ל31.5 ובסך הכל לתקופה של ארבעה חודשים.

טבעי וסביר לכאורה שלא לגבות אגרות על היתרים שממילא אינם בשימוש כרגע – אף אחד לא יכול הרי להוציא שולחנות לרחוב – אבל ההיגיון אינו משחק תפקיד באופן שבו הופקרו בעלי העסקים בארץ וכל הקלה בתשלומים השוטפים מסייעת להם.

צעד זה של עיריית תל אביב יפו מצטרף לשורה של הקלות נוספות אותן יזמה ואליהן דחפה, ביניהן מתן פטור מארנונה לשלושה חודשים לעסקים בעיר באופן מיידי (ולא כהנחה שתתפרס על פני שנה שלמה), פטור מאגרת פרגוד, קידום התארגנויות הסוחרים משוק הכרמל ושוק התקווה, ומהלך לאישור פטור מאגרת שילוט שצפוי להתקבל במועצת העיר בשבועות הקרובים".

"עשרות אלפי עסקים שנקלעו למשבר קשה מהווים את עמוד השדרה הכלכלי של העיר. הנחיתי את הנהלת העירייה לעשות הכל כדי לסייע להם לעמוד על הרגליים", הצהיר ראש העיר רון חולדאי בהודעה לתקשורת. בעלי עסקי האוכל בעיר, מצדם, ימשיכו לחכות לסיוע ממשלתי שספק אם יגיע. עשרות רבות מהם אינם צפויים לשרוד חודש נוסף ללא הכנסות.

>> איך שורדים שמעון משל והפיקוק את הקורונה?
>> מה עושים במפגש אושר כדי להתמודד עם הקורונה?
>> כמה עצוב לראות את קפה מרסנד סגור בגלל הקורונה?