כך תפסתי על חם מישהו שם לי "משהו במשקה"

את הלילה שבו תפסה על חם מישהו שמנסה לשים לה "משהו במשקה" במסיבה, עינת שרון לא תשכח בחיים. התודה מגיעה למועדון הבלוק שנחלץ מיד לעזרתה

הבלוק. צילום: גוני ריסקין
הבלוק. צילום: גוני ריסקין
6 במרץ 2019

 

ליל שישי, מועדון הבלוק, שנים של הטפות חינוכיות ורדאר גברים שאני מנסה לחדד משנה לשנה התנקזו לכדי רגע אחד. בזמן שרקדתי עם חברות ברחבה, שני בחורים ביקשו ממני שלוק מים. הם נראו לי קצת מוזרים ממבט ראשון, אבל נשאר לי מעט מים בבקבוק אז הבאתי להם אותו. אלא שבמקום להסתובב ולהמשיך לרקוד, הנורה האדומה שלי דלקה והסתכלתי אחורה בחצי עין. בזריזות ידיים של קוסם הבחור לקח שלוק מים, שלף בקבוק נוסף שהיה אצלו, מזג ממנו לתוך הבקבוק שלי – והחזיר לי אותו. שתי שניות, זה הכל.

>> למה אין מרכז נורמלי לטיפול בנפגעות תקיפה מינית בתל אביב?

לקח לי רגע להבין מה קרה והשלכתי מיד את הבקבוק. הבחורים התחילו לעקוב אחרינו בזמן שאנחנו חיפשנו את המאבטחים, וכשהתחלתי לדבר עם האחראים הם פשוט נעלמו. זה הרגע שבו בן אדם חכם לכאורה עוזב את המקום ובורח. אבל הם, משום מה, החליטו להישאר. במשך שעה ארוכה סרקנו יחד עם האבטחה כל פינה. כשסוף סוף זיהינו אותם, הם נלקחו החוצה לחיפוש, שאליו התנגדו נחרצות, ומהחיפוש הזה לא חזרו למועדון.

צילום: שאטרסטוק
צילום: שאטרסטוק

מטרת הסיפור הזה היא בעצם להודות לאנשי הבלוק. בשיחת טלפון עם מנהל המקום למחרת הוא סיפר לי שלא מצאו עליהם סם בחיפוש. עם זאת הפרטים והתמונות של אותם בחורים הועברו למשטרה והוא הבהיר שהם מתכוונים לסרוק את המצלמות ככל שיידרש, ועבר איתי שלב שלב על כל הפרטים כדי לא לפספס שום דבר. בזמן שמקומות אחרים היו מפקפקים או ממסמסים מקרה כזה, הבלוק, לפחות מבחינתי, הוא דוגמה בדיוק לאיך צריך להתנהל. זה אמנם היה סיום מכעיס ללילה נפלא, אבל לפחות אני יכולה לשמוח שסיימתי אותו עם כוס תה, בדירה שלי, לצד החברות שלי – ולא בבית חולים, במקרה הטוב.