משהו לחבוש: על קולקציית הכובעים החדשה של Justine

מותג הכובעים המקומי Justine יעשה לכם סדר בראש עם קולקציה בהשראת פרשים וחיילים

הקולקציה החדשה של Justine
הקולקציה החדשה של Justine
16 בספטמבר 2015

עד כמה שהדבר יישמע כרגע בדיוני, פני מזג האוויר מועדות צפונה לסתיו. השמועה אומרת שהעונה הקרירה מחכה אחרי הסיבוב, רגע אחרי שנגרד את עצמנו משולחן החג וניפרד מיושביו בברכת שנה טובה דביקה, ולא מדבש. הימים הסגריריים שבדרך, או לפחות הכמיהה אליהם, מצדיקים היכרות מקרוב עם הקולקציה החדשה של מותג הכובעים Justine.

יעל כהן היא מעצבת ויוצרת רב תחומית המגיעה מרקע של לימודי עיצוב, אמנות וקולנוע, ואפילו מרצה על עיצוב בשנקר, בצלאל והגילדה. בקיצור, אחת שאוחזת בכמה כובעים. את המותג הקימה לפני שלוש שנים, ונתנה לו את כינויו בהשראת דמות מספר צרפתי שעלילתו חגה סביב תושבי עיירה יהודית נידחת ומגבעותיהם. כהן שמה לה למטרה לשחזר את מלאכת הכובענות בארץ ולמקם אותה מחדש על צומת הדרכים האופנתית תרבותית.

בניגוד לכובעי הקיץ הקלילים, הכובעים החורפיים עשויים לבד, שהוא למעשה 100 אחוז צמר המעובד "בטכניקה של כובענות מסורתית, כלומר עיבוד ממושך באמצעות חימום וקיטור, מתיחה על אימומי עץ מיוחדים, עיצוב השוליים ותפירה ידנית של דיטיילים", כפי שכהן מבארת.

הקולקציה החדשה עוצבה בהשראת חיילים, פרשים וצריחים מעולם המשחקים הקלאסיים, לצד מוטיבים מעולם הטבע שמאז ומעולם מתאפיין גם הוא כמובן במאבקי כוחות בלתי סלחניים. המיקס הקונספטואלי הוליד עיצובים לא שגרתיים נוסח כובע המפולח על ידי חץ, כאילו היה נוצה דקורטיבית, כובעים א־סימטריים וכובעי מצחייה צמריריים.

את הכובעים מייצרת כהן בסטודיו בתל מונד, אך מי שנרתע מיום טיול מחוץ לכרך התל אביבי יוכל לעשות גיחה לאחת מחנויות רזילי, גוסטה או קום איל פו. במקביל הכובעים עושים חיל גם מעבר לים – בארצות הברית, אוסטרליה, הונג קונג ויפן. אם במקרה מתוכננת לכם חתונה, אירוע או מירוץ סוסים, כהן אפילו תייצר עבורכם כובע בהתאמה אישית. קייט מידלטון, לידיעתך.

Justine,י320־2,000 ש"ח בחנות המקוונת ובסטודיו בתיאום מראש: 8836883־052