התמכרות חדשה-ישנה: 900 משחקי ארקייד נוסטלגיים זמינים בחינם

האתר Internet Archive השיק מדור חדש בו הוא מציע בחינם 900 משחקי ארקייד ישנים בהם ניתן לשחק היישר מהדפדפן. סכנת התמכרות: חמורה ביותר

משחקי ארקייד. צילום מסך
משחקי ארקייד. צילום מסך
3 בנובמבר 2014

ילדים שנולדו במאה ה-21 (ואפילו בסוף שנות ה-90) כנראה לא יבינו את הקסם של מכונות הארקייד הישנות. אותן קופסאות ענקיות עם מסך, ג'ויסטיק וכמה כפתורים צבעוניים, אולי לא היו מעוצבות כמו פלייסטיישן 4 או אקסבוקס one, אך הן זללו את הרבה מטבעות של צעירים ברחבי העולם במשך עשורים שלמים.

לשמחתם של חובבי הנוסטלגיה שנהגו לפקוד את מועדוני הארקייד הישנים, אתר Internet Archive השיק מדור חדש בו הוא מציע 900 משחקי ארקייד קלאסיים משנות ה-70 וה-80 בהם ניתן לשחק בחינם היישר מהדפדפן. בין הכותרים היותר מפורסמים ברשימה, ניתן למצוא קלאיסקות כגון סטריט פייטר, גולדן אקס, פקמן, דיגר, פיטפול ופרוגר.

סטריט פייטר. צילום מסך
סטריט פייטר. צילום מסך

המקשים משתנים קצת בין משחק למשחק, אך באופן כללי החצים שולטים בתנועה, וכפתורי ה-Shift, Alt, Control ורווח שולטים בכל השאר. בכל פעם שמתחילים משחק יש ללחוץ על המקש 5 במקלדת (הכנסת מטבע) ואז ללחוץ על המקש 1 או 2 (לבחור בין שחקן אחד לשניים). קרוב לוודאי שבחלק מהמשחקים יהיה קשה לשחק בעזרת המקלדת של המחשב, אך בעזרת קצת תרגול, בסוף מסתדרים. לכניסה לחצו כאן.