מי הזיז את הגבינה: המחלבות שישלחו לכם גבינות שוות עד הבית

שעתם היפה של המשלוחים אינה פוסחת גם על מחלבות הבוטיק הישראליות, אז בחג השבועות הנוכחי אפילו בשביל לאכול את כל טוב תנובת הארץ לא תצטרכו לכתת רגליים. כל האפשרויות לקבל את הגבינות שלכם עד פתח הדלת

משלוחי משק עפאים (צילום: דן פרץ)
משלוחי משק עפאים (צילום: דן פרץ)
24 במאי 2020

חוות קורנמל

מלבד הנוף, לכביש 40 יש יתרון נוסף על פני כביש הערבה המשמים, והכוונה לעצירה בחוות קורנמל. עד פרוץ הקורונה אפשר היה לשבת במסעדה (סוג של צריף קטן ודוכן מכירה עם רחבה חיצונית ופינות ישיבה), להזמין בצק פילו ממולא בגבינות ולחם הבית, לנשום אוויר מדברי ולהצטייד בגבינות להמשך הדרך. עד שהתמונה הפסטורלית תשוב להיות מציאות כדאי לנצל את המשלוחים, לבחור כמה גבינות משובחות, לפתוח יין שנשמר להזדמנויות מיוחדות ולהזמין רק את מי שאוהבים באמת.
הזמנות בווטזאפ 055-2783060 ובאתר 

גבינות מחוות קורנמל (צילום: נורית שרת)
גבינות מחוות קורנמל (צילום: נורית שרת)

מחלבת בארי

בתפריט המשלוחים של המחלבה הארטיזנלית נמצאות זו לצד זו גבינות קשות וחצי רכות מחלב בקר כמו רוקפור, גאודה, אמנטל וקממבר וסדרת גבינות מקורית, שכל אחת מהן נקראת על שם מאפיין באזור – כלנית תואמת קממבר, בשור בסגנון רוקפור, שחף דמוית מנצ'גו ועוד. את הגבינות אפשר לקבל גם במארזים לכבוד החג בתוספת יין, ולצרף יצרנים ומגדלים נוספים מהסביבה.
הזמנות באתר

מחלבת גד

נכון שזו אינה מחלבת בוטיק קטנה ורומנטית, אך אפשר לסמוך על המוצרים של גד שיעשו את העבודה במגש גבינות או כחומר גלם לבישול ואפייה. לכבוד החג והקורונה הוקם אתר שמציע שני סוגי מארזים במשלוח: מארז גבינות לאירוח –  גאודה בקר, מנצ'גו, גרנה פדנו, פקורינו, פטה כבשים, גבינה כחולה, חלומי ולאבנה שמן זית וזעתר (165 ש"ח), ומארז כל מה שצריך לחג – מסקרפונה, מוצרלה מגוררת, גרנה פדנו מגוררת, חלומי, גבינת שמנת ניו יורק, ריקוטה,קרם פטיסייר, לאבנה ועוד (185 ש"ח).
הזמנות באתר

גבינות גד (צילום: דניאל לילה)
גבינות גד (צילום: דניאל לילה)

מחלבת גל

עד פרוץ הקורונה סיפקה המחלבה המשפחתית בכפר טרומן גבינות למלונות (הילטון, ישרוטל, פתאל) ולמסעדות. כעת ניתן לקבל את הגבינות עד הבית באמצעות חנות אינטרנטית, במארז שכולל תשעה סוגים: פרמז'ן, גאודה בקר, גאודה עזים, מנצ׳גו יין, רונה בלו, בר עזים, קממבר, צ׳דר ופטה – סך הכל כ־2 ק"ג גבינות למאכל ולהכנת קישים ופשטידות.
הזמנות באתר

מחלבת עברי

אם יצא לכם להגיע להפנינג שישי במחלבה שבעמק איילון ולטעום גבינות ומאפים על רקע אוויר צח ומוזיקה חיה – הרווחתם. אם לא, מערך משלוחים מסודר יביא את תוצרת המחלבה עד דלת הבית – בולגרית וברינזה, צמת מוצרלה ובוראטה טרייה, גבינות שמנת בטעמים, חמאה, ג'יבן עיראקי ואפילו דבש ויין להשלמת הטעמים.
הזמנות באתר 

מחלבת שירת רועים

עין מודע בסגנון פקורינו, מירב בסגנון מנצ'גו הספרדית, מעין חרוד מחלב כבשים בסגנון גבינת תום ועבדת עטופת פחם ערמונים בסגנון ולנסי הן רק כמה דוגמאות מתוך קטלוג עשיר של מחלבת שירת רועים ביישוב לוטם שבגליל התחתון. הגבנית מיכל מור מלמד עבדה ולמדה בצרפת ואיטליה והגבינות שהיא מייצרת זכו במדליות בתחרויות בינלאומיות. בימים אחרים היינו ממליצים על טיול אביבי למחלבה, אך כעת ברוח הזמן יש עדיפות למשלוח.
הזמנות באתר 

גבינות שירת רועים (צילום: מתן שגיא)
גבינות שירת רועים (צילום: מתן שגיא)

משק יעקבס

חנות המשק במושב כפר הרא"ה פתוחה ופועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ובזמנים אחרים חלק מהגבינות של  יעקבס נמכרו רק בה. בעקבות הקורונה נפתחה חנות אונליין שמאפשרת הזמנת בוראטה – כדור מוצרלה טרייה במילוי תערובת שמנת כפרית סמיכה, קרם פרש סמיך, גבינת פילרדון מחלב עיזים מצופה באפר פחם ערמונים ועובש לבן ועוד מוצרים ייחודיים, בתוספת לגבינות קשות מחלב בקר וצאן, גבינות רכות, יוגורט ומגשי אירוח.
הזמנות באתר

בוראטה ממשק יעקבס (צילום: הדס ניצן)
בוראטה ממשק יעקבס (צילום: הדס ניצן)

משק עפאים

משק עפאים לחקלאות בת־קיימא מקיף את את גידול ויצור המזון משלב הבסיס ועד לצלחת. עיזים אלפיניות שגדלות בדיר אורגני מייצרות חלב שממנו מכינים גבינות שאינן רק אורגניות אלא משקפות בטעמן את הסביבה, מזג האוויר והמרעה. מלבד גבינות אפשר להשיג בחנות האינטרנטית ביצי חופש ושמן זית, פירות וירקות, ממרחים, דבש, לחמים ועוגות שכולם מתוצרת בית. הנה חסכנו לכם יציאה מהטרנינג.
הזמנות באתר

100% אורגני (צילום: דן פרץ)
100% אורגני (צילום: דן פרץ)